57-а версія Firefox стала швидше, красивіше, зручніше і тепер цілком здатна затьмарити Google Chrome.

Як би всі не лаяли Chrome, він тривалий час залишався пріоритетним вибором більшості користувачів багато в чому завдяки швидкості і простоті. Mozilla довго вела запеклу боротьбу з Google і тепер представила Quantum – вдосконалену версію Firefox. Ось чотири головних поліпшення новинки.

1. Швидкість роботи

Неозброєним оком помітно, що браузер став по-справжньому швидким. Сторінки завантажуються блискавично, навіть якщо у вас відкрито багато вкладок, в яких запущені інтерактивні онлайн-програми, щось типу карт і пошти.

Все це можливо завдяки новому движку обробки веб-сторінок Quantum, що прийшов на заміну Gecko, на базі якого працювали попередні версії Firefox. Нова система оптимізована для роботи на сучасному обладнанні і вперше дозволяє браузеру використовувати кілька ядер процесора для обробки завдань.

2. Приємний зовнішній вигляд

Дизайн Firefox теж був удосконалений: він став чистішим і сучасніше. Панелі та іконки стали чіткіше, а грубі краї були відшліфовані. У стандартній темі оформлення чітко видно різницю між активною вкладкою і всіма іншими відкритими вкладками. При цьому браузер доступний в світлих і темних тонах.

Розробники трохи поліпшили сторінку налаштувань. Кожна опція відокремлена від іншої достатньою кількістю порожнього простору, все виглядає мінімалістично. Те ж стосується сторінок доповнень та тем.

3. Простота

Завдяки візуальним поліпшенням Firefox став простіше і зручніше в користуванні. Наприклад, ви нарешті можете об’єднати адресний рядок і пошукову панель в один елемент.

Вгорі з’явилася нова кнопка бібліотеки, в якій розташовані ваші закладки, історія, завантаження і інші ключові компоненти. Все це для максимально швидкого доступу.

Примітно, що на комп’ютерах під управлінням Windows з сенсорними екранами іконки і елементи меню в браузері автоматично стають більшими, щоб було простіше потрапити пальцем.

4. Додаткові фішки

Firefox Quantum сповнений додаткових можливостей. Одна з самих крутих – інструмент для створення скриншотів, доступний прямо на верхній панелі. Функція дозволяє захопити не тільки сторінку цілком, але і будь-який її шматочок, важливий для вас.

Також буде цікаво:   Sony припинила виробництво смартфонів