Ніхто не обіцяв, що відносини – це легко. Але це не означає, що зустрічі або життя з іншою людиною повинні нагадувати нескінченне пекло.

Знати, коли пора кидати, а коли рухатися далі, – це ключ до емоційного виживання.

Поки ми не впевнені на 200%, що відносини закінчилися, ми продовжуємо вірити в них. Це зрозуміло, адже за кілька років (або місяців) ми так прив’язуємося до людини, що розлучатися дуже боляче. Зрозуміло, що ви намагаєтеся зберегти відносини: завжди є надія на те, що вони зміняться в кращу сторону.

Не у всіх вистачає мужності зруйнувати відносини в той момент, коли вони реально закінчилися. Ось 21 ознака того, що «фініта ля комедія» якщо ще не настала, то вже зовсім-зовсім близько. Якщо хоча б на чотири пункти з усіх ви скажете: «Ось це про нас», – задумайтеся над розлученням серйозніше, ніж зазвичай.

1. Образа

Ви постійно ображаєтеся на свого партнера, але нічого не говорите. Ви думаєте, що так ви зберігаєте свої відносини, але насправді ви тільки відтягуєте той неприємний момент, коли весь накопичений негатив вирветься назовні і ваш зв’язок закінчиться болючим розривом.

Образа нікуди не йде, особливо якщо не зникають чинники, які її викликають. Якщо вона не вихлюпується назовні, значить, накопичується всередині, а це викликає стреси і хвороби. Ну і, звичайно, руйнує стосунки – повільно, але вірно.

2. Неповага

Якщо ви з партнером дійшли до тієї точки, коли виявляєте взаємну неповагу, пора зруйнувати свої ілюзії. Немає нічого простішого, ніж перестати відчувати прихильність до того, хто проявляє до вас неповагу.

Люди можуть продовжувати жити разом без поваги і усвідомлення цінності один одного, що веде за собою абсолютний пофігізм щодо потреб і бажань партнера. Ну і про яке продовження може йти мова?

3. Презирство

Неважливо, які мотиви викликали презирство, будь то невдала кар’єра, зміни в зовнішності або щось ще. Партнери повинні підтримувати один одного в будь-якій ситуації, адже хіба не це тепло так потрібно нам при будь-яких обставинах, а особливо під час якихось особистий проблем.

Якщо ви почали ставитися один до одного з презирством, більше не отримуєте від відносин тепла, навіщо це продовжувати?

4. Брехня

Я говорю про ту брехню, коли ви говорите людині: «Я люблю тебе», не відчуваючи ніяких почуттів. Ви боїтеся поранити людину, але насправді робите тільки гірше. Правда вийде назовні: ви не зможете брехати все життя і при цьому не зіпсувати життя собі і партнеру.

Ну а якщо ви говорите собі: «Ми щасливі, я щасливий, у нас все добре», коли відчуваєте, що для вас все вже закінчилося, це ще і втеча від реальності.

5. Недовіра

Якщо ви не довіряєте партнеру, значить, для цього є причини. Якщо вони настільки серйозні, що довіру не повернути, навіщо залишатися з цією людиною? Все життя перевіряти, хвилюватися і витрачати нерви?

6. Лайка на людях

Все хороше, що ви можете сказати про свого партнера, можна сказати на людях. А все погане краще залишити для особистих розмов. Лаяти людину на людях – значить домогтися тільки негативної реакції або прихованої образи.

До того ж, якщо ви лаєте партнера на людях або навіть просто дозволяєте собі неприємні жарти, значить, всередині росте незадоволеність, яка вже почала вихлюпуватися назовні.

7. Віддалення

Якщо ви часто шукаєте спосіб бути подалі від свого партнера і свідомо намагаєтеся уникнути контактів і інтимної близькості, пора позбавлятися від цього.

Ви вже розірвали емоційний зв’язок з партнером і таким чином «м’яко» даєте зрозуміти, що все скінчено. Може, краще зробити це відразу, а не плодити страждання і сумніви?

8. Вимога доказів любові

«Якщо ти мене любиш, ти …» дуже заманливо керувати життям людини в такому ключі, і, якщо вам постійно доводиться чути цю фразу, значить, щось пішло не так.

Ну а якщо ви самі говорите так, задумайтеся, чи дійсно вам потрібна ця людина? І чи можна маніпулювати тим, кого дійсно любиш?

9. Публічне приниження

Якщо ваш партнер принизив вас в суспільстві один раз, з великою ймовірністю він буде робити це знову і знову. І неважливо, що він багато випив того вечора або у нього був поганий настрій.

Публічне приниження партнера говорить тільки про глибоку ненависть до себе, і неважливо, скільки любові ви віддасте цій людині, це не виправить становища без його твердого бажання змінитися і попрацювати зі своєю самооцінкою. А це важко не тільки виправити, але навіть визнати.

10. Одержимість іншою людиною

Якщо ваш партнер одержимий іншою людиною – не важливо, дружить він з ним або сподівається на більш близькі стосунки, – рано чи пізно це призведе до розриву.

Також буде цікаво:   Часы DKNY – красивые и доступные

Звичайно, це не означає, що партнери повинні повністю занурюватися один в одного і віддавати всю свою енергію тільки одній людині, але одержимість кимось іншим чревата підозрами, ревнощами і образою.

Так, партнеру явно чогось не вистачає у ваших стосунках.

11. Одержимість порнографією

Немає нічого дивного або поганого в тому, що партнери дивляться порно разом. Щось схоже на вуайєризм допомагає збудитися і знайти що-небудь нове, що можна пізніше спробувати в ліжку з партнером.

Але якщо один з партнерів одержимий порнографією, повне задоволення завжди буде вислизати від нього: в гонитві за Граалем множинних оргазмів, він може закінчити на шляху статевих збочень.

Так що, якщо вас не влаштовують такі розклади, задумайтеся і над першопричиною цієї одержимості, і над можливими наслідками.

12. Емоційна невірність

Деякі люди вважають, що моногамія – єдиний можливий варіант відносин, для інших це складно і практично неможливо.

Якщо ви змінили заради різноманітності сексуального досвіду, відносини ще можна зберегти, але якщо існує емоційна прив’язаність до людини, з якою у вас був інтимний зв’язок, відносини пора закінчувати.

Перше питання, яке задають люди, коли дізнаються про невірність партнера: «Ти його / її любиш?». Тому що саме емоційний, а не фізичний зв’язок є ядром стосунків, і якщо вона пропала, то вам тут більше робити нічого.

13. Неможливість припинити конфлікт

Це починається як нескінченна боротьба без досягнення консенсусу, яка поступово переростає в «як хочеш», коли партнери вже не дбають про результати своєї боротьби.

Є таке правило: ніколи не лягати спати скривдженими один на одного. І в ньому справді щось є.

Якщо жоден з партнерів не може приборкати свою гордість і бажання завжди бути переможцем в суперечці, не може піти на перемир’я, не добившись свого, у цих відносин немає продовження.

14. Підсвідомість

Якщо ви несвідомо робите речі, які заподіюють шкоду вашим відносинам, це ваша психіка підказує, що вам насправді потрібно.

Ви можете думати що завгодно, але ваші дії говорять про справжні бажання краще, ніж всі ваші запевнення і надії.

15. Одержимість

Якщо у вашого партнера є одержимість, наприклад, алкоголем, ви завжди будете на другому або навіть на п’ятому місці і не отримаєте того емоційного зв’язку, якого б хотілося.

Якщо у вас немає одержимості чим-небудь, залежність вашого партнера може зруйнувати не тільки його життя, але і ваше. Не дуже приємна перспектива.

16. Хвороблива прихильність до колишніх

Якщо ваш партнер досі підтримує більш ніж близькі стосунки з колишньою пасією, це руйнує стосунки.

Колишніх партнерів потрібно поважати, але перша роль все одно відводиться нинішньому партнерові. Якщо цього не відбувається, легко відчути себе другорядним і непотрібним, а це прямий шлях до розриву.

17. Загрози і емоційний шантаж

Це явна ознака нездорових відносин. Емоційний шантаж часто підноситься як сильна любов, але насправді це контроль. А контроль, в свою чергу, це зловживання почуттями. Від цього треба бігти так далеко, як бачиш.

18. Постійне порівняння і рейтинги

Ваш партнер порівнює вас з тими, хто виглядає привабливіше, заробляє більше, розумніше і цікавіше, ніж ви? Це одна з форм приниження. Якщо хтось думає, що в чужому дворі трава зеленіша, нехай туди і відправляється.

Люди – істоти унікальні, хоч і багато в чому схожі. Не варто порівнювати і себе самого, вже не кажучи про те, щоб вислуховувати це від свого партнера.

19. Байдужість

Навіщо залишатися разом, якщо вам немає діла один до одного?

20. Зникнення прихильності

Немає нічого поганого в тому, щоб хотіти сусіда по кімнаті, але якщо ви хочете більшого від відносин, не залишайтеся з партнером, який не став для вас єдиним. Не залишайтеся просто тому, що вам зручно.

21. Фізичне насильство

Тут немає виправдань, ні пояснень, не мають значення обставини і обіцянки. Просто треба йти.


Взагалі конфлікти в стосунках – це спосіб позбутися від болю, але причини їх можуть розрізнятися. Це може бути спосіб розкрити нарив незадоволеності і образ, який виник у відносинах, щоб вичистити рану, прибрати те, що заважає, і врятувати відносини.

Але буває і по-іншому, коли конфлікти – це спосіб розірвати відносини, повідомити іншій людині, що вони закінчилися, що більше не варто мучити один одного.

І краще навчитися відрізняти одні конфлікти від інших, інакше боляче і погано буде обом партнерам.