Конференції TED, які допоможуть розібратися в собі і вирішити, чого ви хочете від життя і кар’єри.

1. Як перестати придумувати безглузді виправдання

Всі люди хочуть слідувати за своєю мрією, але тільки одиниці готові довго і наполегливо заради цього працювати. Професор Ларрі Сміт розмірковує про абсурдні виправдання, які заважають людям реалізувати себе в професії.

2. Як стати краще

Керол Двек досліджує «мислення зростання» – ідею про те, що ми можемо розвивати здатність нашого мозку вчитися і вирішувати завдання. У цьому виступі вона пропонує змінити своє ставлення до труднощів: не кажіть «у мене вийшло погано», говоріть «поки у мене не вийшло добре».

3. Як знайти справжнє покликання

Деякі люди не можуть відповісти на питання «ким ти хочеш бути?» не тому, що у них немає захоплень та інтересів, а тому, що їх занадто багато. Письменниця і художниця Емілі Вапник закликає людей, яких притягують різні області, не ставати вузькими спеціалістами.

4. Як справлятися з спокусами

Йоаким де Посада розповідає про знаменитий експеримен з зефіром. Діти, які можуть відкласти задоволення на потім, з більшою ймовірністю досягають своїх цілей в майбутньому. Самодисципліна – визначальний фактор життєвого успіху, і це розуміють навіть діти.

5. Як не здатися на шляху до своїх цілей

Коли ми вирішуємо зробити щось важливе і реалізувати грандіозний план, наше перше і природне бажання – з ким-небудь ним поділитися. Але психологічні експерименти довели, що, розповідаючи комусь про свої задуми, ви робите їх менш здійсненними. Підприємець Дерек Сіверс радить тримати свої плани в таємниці.

6. Як вирішити, що потрібно зробити до кінця життя

Художниця Кенді Чанг перетворила покинутий будинок в гігантську класну дошку з одною незакінченою пропозицією: «Перед тим як я помру, я хочу…» жителі району обписали її за день: хтось хотів би посадити дерево, хтось – обійняти кохану людину або заспівати перед мільйонами. Подумайте, а що б написали на такій дошці ви.

7. Як знайти роботу до душі

Цей виступ повинен подивитися кожен, хто відчуває себе нещасним на роботі. Проблема в тому, що багато людей просто пливуть за течією і навіть не намагаються нічого змінити. Якщо вам не вистачає щастя, пора задуматися: без якої причини ви не уявляєте своє життя?

8. Як долати будь-які труднощі

У віці 19 років Емі Перді втратила обидві ноги нижче колін, а зараз вона професійна сноубордистка і дворазова чемпіонка світу. Емі закликає людей перестати сприймати життєві труднощі як непереборні перешкоди, а замість цього – почати мріяти і рухатися вперед незважаючи ні на що.

Також буде цікаво:   Як стати щасливішим за 15 хвилин

9. Як знайти баланс між двома сторонами своєї особистості

Девід Брукс розповідає про дві особистості, які співіснують в нас: перша прагне кар’єрного успіху, а друга – любові і спокою в душі. Проблема в тому, що баланс знайти дуже складно. Ви завжди ризикуєте стати розважливим кар’єристом або, навпаки, бути людиною високих душевних якостей, але не реалізувати себе.

10. Як отримувати задоволення від роботи

Добре працювати мотивують не гроші, а відчуття, що в тому, чим ви займаєтеся, є якийсь сенс. Поведінковий економіст Ден Аріелі розповідає про важливі психологічні експерименти і про те, як допомогти працівникам стати щасливішим і продуктивніше.