Вчені розповіли, що притягує нас до інших людей і як використовувати це знання, щоб сподобатися новим знайомим або зміцнити вже існуючі відносини.

1. Копіюйте манеру поведінки співрозмовника

Під час розмови використовуйте схожі жести і міміку, повторюйте позу співрозмовника. За даними дослідження, така поведінка прискорює виникнення симпатії.

2. Проводьте більше часу з тим, з ким хочете завести відносини

Нам з більшою ймовірністю сподобаються люди, які нам знайомі. Психологи провели експеремент: чотири дівчини, невідомі студентам, відвідували заняття в університеті. Одні приходили часто, інші рідко. Потім студентам показали їхні фотографії і попросили сказати, хто у них викликає велику симпатію. Виявилося, ті, кого частіше бачили на заняттях.

3. Похваліть співрозмовника

Люди асоціюють прикметники, які ви говорите їм в похвалу, з вашим власним характером. Такий феномен називається спонтанним перенесенням якостей. Він працює і навпаки: якщо ви постійно негативно висловлюєтеся про людину, то потім, те, що ви говорите, починають приписувати вам самим.

4. Демонструйте позитивні емоції

На нас сильно впливає настрій оточуючих. Часто ми несвідомо відчуваємо ті ж емоції, що і співрозмовник. Щоб справити приємне враження, демонструйте позитивний настрій.

5. Не бійтеся здатися неідеальним

Продемонструвавши якийсь недолік або зробивши помилку, ви показуєте, що вам не чуже ніщо людське. Вчені виявили це, досліджуючи, як помилки впливають на симпатію. Учасники експерименту слухали запис вікторини. Якщо хтось правильно відповідав на всі питання, але в кінці випадково пролив каву, він подобався їм більше, ніж той, хто був ідеальним.

6. Зробіть акцент на загальних поглядах

Ми тянемось до людей, в чомусь схожих на нас. Це називається ефектом тяжіння за подібністю. Причому нам особливо подобаються люди, з якими у нас є спільні негативні риси.

7. Сприймайте співрозмовника так, як він хоче бути сприйнятим

Люди хочуть, щоб їх бачили такими, якими вони самі бачать себе. Коли уявлення людини про нас співпадається з нашим власним уявленням про себе, відносини розвиваються вдало. Ми відчуваємо, що нас розуміють, а це необхідно для встановлення довіри.

8. Поділіться чимось особистим

Це допоможе зав’язати стосунки і краще пізнати людину. Почніть з загальних тем (наприклад, який фільм ви обидва нещодавно дивилися) і поступово переходьте до більш особистого. Потім розкажіть щось сокровенне про себе. Так виникне відчуття близькості, а співрозмовнику легше буде довіритися вам в майбутньому.

Також буде цікаво:   Інтерв'ю вірусолога Євгенія Куніна, яке потрібно відправити всім, хто думає, що коронавірус створений штучно

9. Дайте співрозмовнику розповісти про себе

Дослідники з Гарвардського університету виявили, що, кажучи про себе, ми відчуваємо задоволення, порівнянне з задоволенням від їжі, грошей і сексу. Тому дайте співрозмовнику розповісти щось про себе. Так у нього залишаться більш приємні спогади про вашу розмову.

10. Ведіть себе так, як ніби співрозмовник вам подобається

Коли ми вважаємо, що людина добре до нас розташована, ми і самі починаємо відчувати симпатію. Це явище називається відповідною симпатією.

Крім того, коли ми припускаємо, що люди добре до нас поставляться, ми поводимося по відношенню до них більш тепло. Так ми підвищуємо шанси справити сприятливе враження.

Якщо ви не впевнені, як співрозмовник до вас ставиться, ведіть себе так, ніби він вам подобається. Так він з великою ймовірністю буде симпатизувати вам.