Зонд Parker Solar Probe уперше в історії пролетів крізь зовнішню атмосферу (корону) Сонця та зібрав зразки частинок і магнітних полів, повідомляє NASA.

Цей проліт відбувся ще у квітні 2021 року, однак лише зараз вдалося це підтвердити. За словами очільника Директорату наукових місій агентства Томаса Зурбухена, цей політ – перший «доторк до Сонця».

Parker пролетів через верхні шари атмосфери Сонця, де температура може сягати близько 500 тисяч градусів за Цельсієм. У NASA кажуть, що політ тривав близько пʼяти годин.

«Так само, як політ на Місяць дав ученим зрозуміти, як той сформувався, так і «дотик» до Сонця допоможе науковцям розкрити важливу інформацію про нашу найближчу зірку, а також її вплив на Сонячну систему», – пояснили в NASA

Зонд NASA й надалі намагатиметься наблизитися до Сонця. Очікується, що у 2025 він має пролетіти на відстані лише в 7 мільйонів кілометрів від фотосфери – найглибшого шару атмосфери зірки.

Ці дослідження мають допомогти зрозуміти, чому нагрівається сонячна корона та як виникає сонячний вітер. Зі свого боку, це дозволить дослідити вплив спалахів на Сонці на магнітне поле Землі.

Також буде цікаво:   Уряд запускає мультишеринг цифрових документів у «Дії»