Як стало відомо від фахівців, хакери ще на початку 2019 року знайшли новий спосіб для поширення шкідливого програмного забезпечення, якщо його можна так назвати. Вони провели дослідження на популярні додатки і прийшли до висновку, що велика їх частина співпрацює з однаковими рекламодавцями. Саме від таких всім власникам смартфонів і планшетів показується різна тематична реклама. У зв’язку з цим, зловмисники вирішили зламати рекламні мережі рекламодавців, що їм і вдалося зробити.

Як підсумок, вони зробили так, щоб реклама як і раніше всім показувалася, але прямо під нею знаходилося вікно з відеороликом, але вже саме з тим, від демонстрації якого хакери отримували гроші. На обробку відео в будь-якій роздільні здатності будь-який електронний пристрій витрачає ресурси, а чим вища роздільна здатність, тим більше таких йде. В цьому і полягає причина швидкої розрядки смартфонів – під будь-якими рекламними банерами в сторонніх додатках можуть показуватися приховані відеоролики, на обробку яких витрачається частина обчислювальної потужності.

Фахівці вже зв’язалися з рекламними агентствами, після чого багато хто з них дійсно підтвердили факт злому, але деякі поки що так і не вжили жодних заходів. За деякими даними, зловмисникам за рахунок своїх дій вдалося заробити десятки мільйонів доларів. Простіше кажучи, демонстрація прихованої реклами допомогла хакерам стати вкрай багатими, адже мова йде про просто величезні суми грошей. Для простих же користувачів все це означає не тільки швидку швидкість розрядки акумулятора, але ще і підвищені рахунки за мобільний інтернет-трафік.

Також буде цікаво:   Xiaomi запланувала великий захід на 8 грудня