Кількість інтернет-користувачів в Україні досягла цифри 20 млн. З них 36% регулярно купують товари у мережі, а це близько 7 млн осіб. Тільки на платформі OLX за рік придбали більше 14,2 млн товарів. Про те, як розвивається ринок електронної комерції в Україні — за результатами дослідження GfK

Як виглядає загальний ландшафт ринку e-commerce

Успішність формування українського е-commerce ринку сьогодні багато в чому залежить від розвитку маркетплейсів і сервісів оголошень. За даними аналітичного порталу Statista частка електронних продажів щодо всього обсягу світового ринку комерції у 2017 році склала 10,2%, що у грошовому еквіваленті дорівнює $2,3 трлн. А такі глобальні маркетплейси, як Alibaba, Amazon, eBay і Rakuten, згенерували приблизно 50% від усіх онлайн-продажів. За прогнозами експертів частка маркетплейсів та класифайдів зросте приблизно до двох третин у найближчі 5 років.

Що відбувається в Україні з попитом на онлайн-торгівлю

Дослідження GfK в Україні за квітень 2018 року показало, що лідером у сегменті інтернет-аукціонів і сервісів оголошень вже який рік залишається класифайд OLX. 27% опитаних, називаючи інтернет-сайти для здійснення покупок, в першу чергу згадали OLX. Це — на 43% більше ніж у інших маркетплейсів у рейтингу.

За даними аналітичної служби ресурсу, за півроку на OLX зареєструвалося понад 4,2 млн нових продавців, а відвідуваність платформи у порівнянні з червнем 2017 року зросла на 12%. Кожен другий інтернет-користувач в Україні заходить на OLX мінімум раз на місяць.

Як виглядає український онлайн-споживач у 2018-му: версія GfK та OLX

Згідно з дослідженням GfK, найбільш активними онлайн-шоперами виявилися мешканці Київської області. При цьому гендерне співвідношення серед покупців в Україні практично рівне: кількість чоловіків — 48%, а жінок — 52%. Найчастіше споживачі у мережі – це люди з повною вищою освітою віком 26-35 років. Середній прибуток на одного онлайн-покупця становить 4 978 грн, але в той же час чверть з них не працює.

51% покупців сьогодні воліють здійснювати покупки через спеціально встановлені додатки. Лідерами у цій сфері в Україні є OLX і Aliexpress. За статистикою, користувачі дадатку olx.ua використовують переважно девайси на Android. Володарів айфонів серед тих, хто вважає за краще купувати через смартфони, майже в 3,5 рази менше.

Що стосується вподобань українців, дослідження GfK показало, що жінки найчастіше купують одяг, косметику, взуття, аксесуари, товари для дітей, побутову хімію та книжки. Чоловіки у більшості випадків купують цифрову техніку, особливо цікавляться смартфонами і автотоварами.

Також буде цікаво:   Google перетворила смартфони на Android в iPhone

Загалом за півроку кількість придбаних товарів на OLX склала майже 7,3 млн. Найбільш затребуваними виявилися товари для дітей, електроніка та одяг.

Що найчастіше купують в інтернеті

За даними GfK, 65% онлайн-покупців здійснювали від 5 до 20 покупок в Інтернеті за останній рік, а 18% – більше 20 покупок за рік.

Найпопулярнішою категорією товарів серед споживачів у мережі виявилася побутова техніка та електроніка (смартфони, планшети, ноутбуки), включно з аксесуарами (клавіатури, мишки тощо) та дрібну побутову техніку (міксери, фени, праски тощо). Друга категорія товарів за популярністю – одяг, в той час як третє місце зайняли: косметика і парфумерія, взуття, аксесуари та подарунки.

Дослідження також показало, що обираючи конкретний сайт для здійснення покупки, споживачі у першу чергу звертають увагу на: пропозицію найнижчої ціни (важливо для 57% онлайн-покупців), позитивний досвід покупки на цьому сайті (48%), наявність необхідного товару (47 %).

Результати дослідження GfK підтверджують і дані OLX. У топі найпопулярніших категорій товарів серед українців на платформі – дитячий світ, електроніка, а також мода і стиль.

Найменше за рік на ресурсі купували нерухомість і транспорт – найдорожчі товари. Чого не скажеш про супутні покупки – запчастини для автомобілів і товари для будинку.

Що варто знати про платформу OLX

Це — один з найбільших онлайн-бізнесів в Україні. База ресурсу налічує 10,6 млн оголошень і щомісяця поповнюється більш ніж на 3 млн нових пропозицій. За даними Gemius cервіс є найбільш відвідуваним в країні після Google, Youtube і Facebook. Кожен другий український онлайн-користувач заходить на OLX мінімум раз на місяць. Мобільний додаток OLX встановлений на кожному третьому українському смартфоні і займає першу позицію в категорії “Купівлі” для iOS й Android за даними SimilarWeb.

Top eCommerce Trends 2018

Джерело: прес-служба OLX