Практично в кожному будинку зараз є монети, зроблені в СРСР, ювілейні, Царської Росії або привезені з віддалених куточків всього світу. Найчастіше нинішнім власникам вони не потрібні і тоді постає питання «Як дорого продати монету?».

У даній статті ми розповімо, як визначити вартість монети, як продати старовинні та ювілейні монети, куди її продати і як же не бути обдуреними при продажу. Також дана стаття буде цікава колекціонерам, готовим розпрощатися з деякими ювілейними колекціями або альбомами, які займають місце, але не приносять належного задоволення, ми допоможемо дізнатися, скільки коштують ваші монети на сайті https://skupkamonet.com.ua/ часів СРСР або російські ювілейні екземпляри.

Продаж монет: визначаємо вартість

Перше з чого варто почати – це, звичайно, визначити збереження рельєфу і сплаву. Чим якісніше зберігся екземпляр, його колір, написи, глибина рельєфу, тим більше можна буде виручити при його продажу. Колір повинен бути однорідним без засвітів або потемніння, монети, знайдені в землі або в поганому стані на горищі, коморі підлягають очистці. Якщо відбиток збережений, немає сильних подряпин і потертостей, то можна переходити до наступного кроку.

Як продати монети?

Світ колекціонування підпорядковується своїм власним, особливим правилам, часто зовсім не схожим зі звичними ринковими відносинами. Так, наприклад, якщо у вас сильно зіпсована монета, то великий шанс того, що ви просто викинете такий екземпляр, який може виявитися безцінним.

Браковані екземпляри в розумінні звичайної людини – непотрібна річ, а для нумізмата може бути скарбом, ціна на таку монету досить висока.

На жаль, таких випадків дуже мало. Найчастіше у людей зберігаються прості монети з обігу часів СРСР або ювілейні екземпляри, які коштують грошей, але невеликих.

Точно визначити ціну, по якій можна продати конкретну монету можна за допомогою:

Знайомих колекціонерів. Попросіть свого знайомого нумізмата дати приблизний рівень ціни знайденому представнику, скоріше за все ви отримаєте досить близькі до істини цифри.

Оцініть свою монетку на форумі. Інтернет – це джерело інформації, просто потрібно знати, де шукати. Додайте якісні знімки, і якщо ваші гроші будуть мати попит, ви тут же можете дізнатися, скільки коштує і продати.

Проконсультуватися в антикварній крамниці. Працівники антикварних лавок постійно мають справу з подібними проханнями і завдяки роду діяльності з легкістю проконсультують в даному питанні.

Самостійний пошук ціни. Почати можна з простого і знайти аналоги вашої монети на різних аукціонах. Також можна скористатися допомогою каталогів із зазначенням ціни, вона допоможе визначити, скільки коштує ваша монета.

Підготовка монети до продажу

Деякі екземпляри можуть бути забруднені, і перед продажем з’являється бажання очистити поверхню монети. Насправді здійснювати подібні дії без попередньої підготовки самостійно не рекомендується.

Дуже часто в спробі зробити монету чистішою пошкоджується покриття монети або цінні шари патини, і тоді вартість значно падає. Подивитися, як правильно очистити монети можна в інтернеті. Також можна вдатися до послуг професіоналів, якщо ціна продажу окупить ваші витрати на очистку.