Практично в кожному будинку зараз є монети, зроблені в СРСР, ювілейні, Царської Росії або привезені з віддалених куточків всього світу. Найчастіше нинішнім власникам вони не потрібні і тоді постає питання «Як дорого продати монету?».

У даній статті ми розповімо, як визначити вартість монети, як продати старовинні та ювілейні монети, куди її продати і як же не бути обдуреними при продажу. Також дана стаття буде цікава колекціонерам, готовим розпрощатися з деякими ювілейними колекціями або альбомами, які займають місце, але не приносять належного задоволення, ми допоможемо дізнатися, скільки коштують ваші монети на сайті https://skupkamonet.com.ua/ часів СРСР або російські ювілейні екземпляри.

Продаж монет: визначаємо вартість

Перше з чого варто почати – це, звичайно, визначити збереження рельєфу і сплаву. Чим якісніше зберігся екземпляр, його колір, написи, глибина рельєфу, тим більше можна буде виручити при його продажу. Колір повинен бути однорідним без засвітів або потемніння, монети, знайдені в землі або в поганому стані на горищі, коморі підлягають очистці. Якщо відбиток збережений, немає сильних подряпин і потертостей, то можна переходити до наступного кроку.

Як продати монети?

Світ колекціонування підпорядковується своїм власним, особливим правилам, часто зовсім не схожим зі звичними ринковими відносинами. Так, наприклад, якщо у вас сильно зіпсована монета, то великий шанс того, що ви просто викинете такий екземпляр, який може виявитися безцінним.

Браковані екземпляри в розумінні звичайної людини – непотрібна річ, а для нумізмата може бути скарбом, ціна на таку монету досить висока.

На жаль, таких випадків дуже мало. Найчастіше у людей зберігаються прості монети з обігу часів СРСР або ювілейні екземпляри, які коштують грошей, але невеликих.

Точно визначити ціну, по якій можна продати конкретну монету можна за допомогою:

Знайомих колекціонерів. Попросіть свого знайомого нумізмата дати приблизний рівень ціни знайденому представнику, скоріше за все ви отримаєте досить близькі до істини цифри.

Оцініть свою монетку на форумі. Інтернет – це джерело інформації, просто потрібно знати, де шукати. Додайте якісні знімки, і якщо ваші гроші будуть мати попит, ви тут же можете дізнатися, скільки коштує і продати.

Проконсультуватися в антикварній крамниці. Працівники антикварних лавок постійно мають справу з подібними проханнями і завдяки роду діяльності з легкістю проконсультують в даному питанні.

Самостійний пошук ціни. Почати можна з простого і знайти аналоги вашої монети на різних аукціонах. Також можна скористатися допомогою каталогів із зазначенням ціни, вона допоможе визначити, скільки коштує ваша монета.

Також буде цікаво:   Які вибрати шини на автомобіль

Підготовка монети до продажу

Деякі екземпляри можуть бути забруднені, і перед продажем з’являється бажання очистити поверхню монети. Насправді здійснювати подібні дії без попередньої підготовки самостійно не рекомендується.

Дуже часто в спробі зробити монету чистішою пошкоджується покриття монети або цінні шари патини, і тоді вартість значно падає. Подивитися, як правильно очистити монети можна в інтернеті. Також можна вдатися до послуг професіоналів, якщо ціна продажу окупить ваші витрати на очистку.