Якщо у вас не завжди є час відвідати тренажерний зал, але ви прагнете вдосконалюватися фізично, задумайтеся над покупкою і установкою турніка. Це простий спортивний снаряд, який користується хорошими відгуками навіть у професійних атлетів. Цьому сприяє ряд переваг:

  • доступна ціна в порівнянні з більш функціональними моделями;
  • компактність – кріпиться до стіни, стелі або в отворах, тому не займає багато місця;
  • широкий вибір виконуваних вправ на різні групи м’язів;
  • робота зі своєю вагою – немає необхідності купувати додаткове спорядження;
  • зручність зберігання в складеному вигляді.

Правильно встановлений настінний або стельовий турнік витримує 250 кг незалежно від виконуваних вправ (підтягування, віджимань).

Класифікація настінних турніків

Розрізняють дві основні групи турніків:

  • стаціонарні, які монтуються дюбелями і мають постійне місце установки;
  • переносні, оснащені спеціальними кріпленнями для швидкого монтажу і демонтажу.

Щодо конструктивних особливостей і функціональності, представлені настінні турніки в інтернет-магазині https://plenergy.ua/nastennyy, ділять на класичні прямі і бруси.

Класичний прямий

Простий і часто використовуваний зважаючи на свою доступну вартість снаряд. Являє собою пряму коротку перекладину з похилими неопреновими рукоятками на кінцях. Призначений для поліпшення тонусу м’язів і підвищення силових показників. За способом кріплення буває:

  • настінний – прямий або кутовий;
  • стельовий;
  • для дверних або міжстінний прорізів.

Може доповнюватися ручками для вузького хвата.

Турніки для підтягувань і віджимань

Настінна конструкція «турнік + бруси» дозволяє підтягуватися і віджиматися різними хватами. Найчастіше це знімна конструкція, так як вона досить об’ємна. Стаціонарний турнік можна доповнити боксерською грушею або канатами, драбинами для дитини. Ефективний для м’язів спини, рук і грудей.

Тренажер для підтягування, жиму і преса

За конструкцією цей снаряд повторює описаний вище, але доповнюється зручними м’якими подушками для спини і ліктів. Це дозволяє зафіксувати верхню частину тіла для ефективного прокачування преса.

Критерії вибору

Вибирати поперечину потрібно з урахуванням розмірів, конструктивних особливостей і функціональності. При покупці зіставте тип кріплення і передбачуване місце установки, максимально допустима вага і ваша вага. Віддавайте перевагу більш важким конструкціям – у продажу є легкі снаряди, що свідчить про неналежну якість металу.

Безпека і монтаж

Якщо в будинку є шведська стінка, питання монтажу для вас вирішене: варто купити турнік зі знімним механізмом і кожен раз регулювати висоту його установки. Для монтажу стаціонарних настінних і стельових тренажерів необхідно стійку підставу і міцні анкери болти.

Також буде цікаво:   Що їсть плавець Майкл Фелпс на сніданок, обід і вечерю, щоб підтримувати форму