Установка таймера, вивчення сайтів з відгуками та інші корисні варіанти для тих, хто не може змусити себе регулярно брати в руки книгу.

Знайдіть те, що вам подобається

Не беріться відразу складні книги. Починайте те, що приносять вам більше задоволення. Так ви зміцните звичку читання.

Багато користувачів радять читати збірники коротких розповідей, якщо романи вам поки не даються. Але є користувачі, які навпаки, вважають за краще серії книг.

Постарайтеся зрозуміти, що саме робить книгу цікавою для вас: довжина, місце дії, почуття гумору. Знайдіть вподобану вам книгу і подивіться, що радять прочитати разом з нею, в які списки її включають. Звертайте увагу не тільки на рейтинг, а і на те, що пишуть у відгуках.

Не мучте себе нудними книгами

Не змушуйте себе дочитувати книгу, яку терпіти не можете. Тільки не кидайте після пари сторінок – дайте їй шанс. Визначте мінімум, після якого можна відмовитися від книги. Наприклад, одна глава, 30 сторінок або більше.

Виділяйте час на читання

Для початку поставте собі маленьку мету, яку раніше вже досягали без особливих зусиль. Тепер намагайтеся досягати її кожен день. Наприклад, 10 хвилин читання або 10 сторінок книги в день. Або навіть п’ять сторінок. Швидше за все, в результаті ви втягнетеся і будете читати далі.

Якщо любите змагатися, намагайтеся побити власний рекорд в минулому – прочитати більше, ніж вчора. Або придумайте для себе винагороду за певну кількість прочитаних сторінок.

Завжди майте під рукою кілька нових книг

Це потрібно, щоб між книгами не виникало довгих перерв. Купуйте кілька дешевих видань в паперових обкладинках, візьміть стопку в бібліотеці або скачайте електронні версії у відкритому доступі. Маючи вибір, ви не закинене звичку читати. Формат при цьому не важливий – читайте так, як вам комфортно.

У вільну хвилину відкривайте книгу, а не соцмережі

Перемістіть додаток для читання на місце іконок соцмереж. Якщо це не допомагає, зовсім видаліть додатки для соцмереж, поки читання не увійде в звичку.

Також буде цікаво:   9 книг, які змінюють життя на краще