Недавнє дослідження вчених розкриває потенційне рішення для проблеми переробки пластику. У Альпах та Арктиці було виявлено мікроорганізми, які здатні перетравлювати пластик при низьких температурах. Це є значним прогресом, оскільки раніше були відомі мікроорганізми, що здатні розкладати пластик, але вони активні лише при температурах вище 30ºC, що не сприяє їх використанню у процесі переробки.

Доктор Джоель Рюті та його колеги зі швейцарського дослідницького інституту взяли проби зразків 19 штамів бактерій та 15 видів грибів. В ході експерименту було встановлено, що деякі з цих мікроорганізмів здатні перетравлювати різні види пластику при температурі 15ºC, зокрема, поліестер-поліуретан та дві пластикові суміші.

За словами Доктора Біта Фрея, одного з авторів дослідження, «ми виявили широкий спектр ферментів, які виробляють мікроби і які розкладають полімери, участь у руйнуванні клітинних стінок рослин. Наступним етапом буде виявлення ферментів, відповідальних за розкладання пластику, які продукують ці мікроорганізми, а також оптимізація процесу для отримання великих кількостей цих ферментів».

Вчені поки що перевіряли мікроорганізми лише при одній температурі, тому оптимальну температуру для їх використання ще не встановлено. Однак, вони заявляють, що ці мікроорганізми продуктивно діють при температурі від 4ºC до 20ºC. 

Також буде цікаво:   У Telegram відреагували на заклик бойкотувати програму через «співпрацю Дурова з російським режимом»