Згідно з новим дослідженням, проведеному вченими з Університету Джона Хопкінса, локдауни та інші обмеження в США та Європі практично не вплинули на зниження смертності від COVID-19.

Блокування на ранній стадії пандемії у 2020 році знизило смертність від ковіда приблизно на 0,2%, а режим самоізоляції в середньому на 2,9%, йдеться у широкому огляді численних наукових досліджень.

«Ми не знаходимо доказів того, що блокування, обмеження зборів, а також закриття шкіл та кордонів вплинули на смертність від COVID-19», — зазначають автори дослідження.

Обмеження свобод практично не вплинули на здоров’я населення, але мали «руйнівний вплив» на економіку та сприяли численним соціальним проблемам.

Вони [обмеження] сприяли зниженню економічної активності та зростанню безробіття, падінню рівня шкільної освіти, а також викликали політичні заворушення та збільшили кількість випадків домашнього насильства.

зі звіту Університету Джона Хопкінса

На завершення вчені додали, що висновок з їхнього дослідження очевидний – від локдаунів та обмежень слід відмовитися.

Нагадаємо, що у січні ВООЗ запропонувала зняти обмеження на міжнародні поїздки, оскільки ці заходи також довели свою неефективність.

Також буде цікаво:   Дівчина-пілот із Бельгії сама облетіла весь світ