Розробники забороненого в Україні додатка «ВКонтакте» навчилися обходити блокування українських операторів. Останнім часом користувачі соцмереж все частіше повідомляють: вони без проблем заходять в заборонені в Україні російські соцмережі. Раніше такі випадки відбувалися рідко. І пов’язані були з тим, що додатки цих сервісів іноді міняли свою IP-адресу, а оператори потребували деякий час, щоб виявити їх.

Зараз зайти в мобільний додаток «ВКонтакте» можна через мережу практично будь-якого провайдера. Журналіст Liga.Tech повідомляє, що зайти в мобільний додаток російської соцмережі вдається через будь-якого мобільного оператора.

Як розповів директор з корпоративних комунікацій «Укртелекому» Михайло Шуранов, недавно оператор зафіксував, що додатки «ВКонтакте» заблокувати не вдається. І фахівці компанії почали шукати рішення – як виправити цю проблему.

«Так, додаток працює завдяки вбудованому VPN. Зараз фахівці компанії працюють над технічним вирішенням проблеми. Думаю, протягом кількох тижнів вирішимо», – зазначив Шуранов.

За його словами, оператор зараз шукає варіант блокування, який ускладнить роботу VPN додатків.

Нагадаємо, у травні 2017 року президент Порошенко ввів у дію указ №133/2017, який передбачав санкції проти 1228 фізичних і 468 юридичних осіб. Зокрема, цим указом Порошенко дозволив заблокувати російські «Вконтакте», «Одноклассники», «Яндекс» та Mail.ru.

У березні цього року Порошенко продовжив санкції РНБО і блокування «Яндексу» ще на три роки. Соцмережа «Вконтакте» залишила ТОП найпопулярніших додатків в Україні.

Також буде цікаво:   Microsoft почала позбавлятися від стандартного браузера Edge в Windows 10