Федеральна комісія зі зв’язку США (FCC) вимагає видалити застосунок TikTok з App Store і Google Play Market, бо вважає його «загрозою для національної безпеки».

Відповідний лист із вимогами до компаній оприлюднив уповноважений комісар FCC Брендан Карр. Він написав, що TikTok збирає масиви конфіденційних даних про користувачів, до яких отримує доступ комуністичний уряд Китаю.

У листі йдеться про те, що TikTok належить китайській компанії ByteDance, яка, згідно із законодавством КНР, повинна виконувати вимоги уряду щодо стеження та надавати дані про користувачів навіть без їхньої згоди на це.

Брендан Карр послався на розслідування BuzzFeed, яке показало, що співробітники ByteDance неодноразово отримували доступ до даних американських користувачів TikTok.

Карр зазначає, що TikTok збирає історію пошуку та перегляду, біометричні ідентифікатори (сканування обличчя та голосу), чернетки повідомлень і мета-дані, а також тексти, зображення та відео з буферу обміну пристрою, що суперечить політиці App Store і Google Play Market.

Федеральна комісія зі зв’язку вимагає від компаній Apple і Google видалили застосунок із магазинів, або, якщо цього не станеться, пояснити свою позицію в офіційних листах до 8 липня.

Також буде цікаво:   Google випустила найважливіше оновлення для Android