Україна вперше за 20 років почне досліджувати Світовий океан та Антарктиду на власному науковому судні, повідомили у Міністерстві освіти та науки.

Відповідне рішення про придбання судня 20 листопада ухвалив Кабмін. Угоду про придбання судна мають укласти до кінця 2019 року, а 2020-го відбудеться його перший вихід в океан під українським прапором. На придбання судна виділили до 252 мільйонів гривень.

З кінця ХХ століття Україна не має суден необхідного класу, які дозволили б вести дослідження у Світовому океані та надавати підтримку антарктичним дослідженням на станції «Академік Вернадський».

«Власне сьогодні майже 20 років з часу останнього самостійного наукового рейсу України в Південному океані (2000-2001 роки). Для обслуговування нашої станції ми щороку фрахтуємо іноземні судна, а морські дослідження тривалий час взагалі не вели, лише торік почали дещо робити з борту риболовних суден, які, звісно ж, не є повноцінними «плавучими лабораторіями»», – розповів голова Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

Також буде цікаво:   Україна і Євросоюз підписали угоду про відкрите небо