Україна і росія досягли значного прогресу в переговорах, повідомляє Financial Times.

UPD: Радник голови ОП Михайло Подоляк відреагував на публікацію Financial Times. «Financial Times опублікувала чернетку, яка демонструє запит російської сторони. І не більше. Українська сторона має свої позиції. Єдине, що ми підтверджуємо на цьому етапі, – це припинення вогню, виведення російських військ та гарантії безпеки від низки країн», – написав Подоляк.

Країни узгодили попередню мирну угоду із 15 пунктів, серед яких припинення вогню і відведення російських військ. Водночас Україна має оголосити нейтралітет і погодитися встановити граничне кількісне обмеження своїх збройних сил, пише видання, посилаючись на трьох людей, які брали участь у переговорах.

Запропонована угода передбачає відмову України від вступу в НАТО та зобов’язання не розміщувати іноземні військові бази чи зброю на своїй території – в обмін на гарантії захисту від США, Великобританії і Туреччини.

Також двоє співрозмовників видання розповіли, що проєкт угоди включав положення про «захист прав» російськомовних в Україні. Водночас українська повинна залишитися єдиною державною мовою.

Хоча усі сторони переговорів заявляють, що досягли прогресу, українські представники залишаються скептично налаштованими. Є припущення, що путін, йдучи на поступки, намагається виграти час для перегрупування сил, за яким послідує відновлення наступу.

Крім того, наразі невідомо, якими будуть безпекові гарантії для України і чи задовольнять вони російську сторону, пише FT. Також проблемним питанням залишається статус Криму та Донбасу, які росія захопила у 2014-му.

Також буде цікаво:   Україна повернула частину захисників Маріуполя, зокрема командирів полку «Азов»