У США вчені успішно клонували тварину, яка знаходиться на межі зникнення, — чорноногого тхора. Це перший у країні випадок клонування виду, що знаходиться під загрозою вимирання. Про це повідомила Служба охорони рибних ресурсів та диких тварин США.

Тхір з’явився на світ 10 грудня 2020 року, але оголосили про його появу тільки зараз. Самка на прізвисько Елізабет Енн стала генетичною копією чорноногого тхора, який помер у 1988 році. Для клонування використали його ДНК.

Сурогатною матір’ю для Елізабет Енн стала самка домашнього тхора. Разом з нею на світ з’явився ще один клон (він не вижив), а також двоє звичайних тхорів. Сурогатна мати під час пологів не постраждала.

Фахівці уважно стежать за здоров’ям Елізабет Енн. Планується, що самка все життя проживе в неволі і братиме участь у програмі розведення, поповнюючи генофонд виду свіжими генетичними варіантами. Приєднатися до однієї з диких популяцій зможуть вже її онуки і правнуки. Це відбудеться не раніше, ніж у 2024 році.

Вчені сподіваються, що завдяки генам, які несе Елізабет Енн, генофонд чорноногих тхорів стане більш різноманітним. Це дозволить їм виживати у дикій природі, а також активніше розмножуватися.

Також буде цікаво:   Чип для мозку від Ілона Маска: шанс для паралізованих і заявка на телепатію