Міжнародний республіканський інститут оголосив результати широкомасштабного муніципального дослідження, яке вивчало ступінь довіри українців до майбутнього та рівень їх волонтерської активності в різних містах.

Восьме всеукраїнське Муніципальне опитування було замовлене Міжнародним республіканським інститутом і проведено Соціологічною групою “Рейтинг”. В опитуванні брали участь резпонденти з 21 обласного центру, за винятком тимчасово окупованих територій та Херсона. Дослідження відбувалося у квітні-травні серед 16,8 тисяч постійних жителів цих міст.

Одним із запитань, на яке відповідали мешканці, було: “Чи займаєтеся ви зараз волонтерством і скільки часу на це витрачаєте?” Найвищі показники були зафіксовані у Луцьку, Тернополі, Хмельницькому та Чернівцях, де 44% респондентів зазначили, що вони займаються волонтерством постійно або час від часу. Найнижчі показники в цьому питанні були в Харкові (20%) та Чернігові (22%). У Києві цей показник становив 35%.

Крім того, дослідження розглядало економічне становище українців. 17% резпондентів з Ужгорода відзначили, що їхнє економічне становище значно або просто покращилося за останній рік. Це найвищий показник серед усіх міст України. Найменш оптимістично своє економічне становище оцінили одесити, лише 5% заявили про покращення. Тільки 5% опитаних з Одеси відзначили покращення свого економічного становища. Подібні відповіді також були зареєстровані в Запоріжжі, Сумах, Харкові та Кропивницькому. Щодо мешканців Києва, лише 8% зазначили збільшення свого доходу, тоді як 39% відповідаючих відчули деяке погіршення свого економічного становища, а 26% вважають, що воно значно погіршилось. Ще 27% стверджують, що їхнє економічне становище залишилося незмінним.

Найоптимістичніше ставляться до перспектив економічного розвитку України в цілому жителі Луцька, де 32% опитаних вважають, що ситуація значно або частково покращиться. Найбільш песимістичні на цей рахунок виступають жителі Одеси, лише 17% з них сподіваються на покращення, тоді як 56% вважають, що економічне становище України значно або частково погіршиться.

Відповідаючи на запитання “Яким ви бачите майбутнє України?”, більшість резпондентів у всіх містах відповіли, що вони сприймають його як скоріше обнадійливе. Найнижчий показник зафіксований знову в Одесі, де лише 74% опитаних висловили оптимізм. Натомість у Кропивницькому, Львові та Чернігові більш як 90% мешканців позитивно ставляться до майбутнього країни.

Також буде цікаво:   У Великобританії планують запустити систему «цифрових віз»