Виявляється, пари тренувань в тиждень замало.

З віком артерії тверднуть. Від цього підвищується ризик серцево-судинних захворювань, в тому числі інфаркту та інсульту, особливо якщо вести малорухливий спосіб життя. Вчені перевірили, скільки потрібно займатися спортом, щоб захистити серце і кровоносні судини від старіння.

У дослідженні брали участь 102 людини у віці 60 років і старше. Їх розділили на чотири категорії:

  • малорухливі – менше двох 30-хвилинних тренувань на тиждень протягом останніх 25 років;
  • помірні – 2-3 тренування;
  • захоплені – 4-5 тренувань;
  • досвідчені – 6-7 тренувань на тиждень.

Вчені спостерігали за еластичністю їх артерій. Виявилося, що різна кількість тренувань впливає на різні артерії.

30-хвилинні заняття спортом 2-3 рази на тиждень допомагають підтримати в хорошому стані артерії середнього розміру, які забезпечують кров’ю голову і шию.

Для здоров’я більших артерій, по яких кров тече до органів грудної клітини та черевної порожнини, цього недостатньо. Щоб захистити їх від старіння, потрібно займатися 4-5 разів на тиждень.

Дослідники визнають, що результати можуть бути недостатньо точними, тому що не враховували тип тренувань, демографічні дані та спосіб життя учасників, хоча все це значно впливає на здоров’я серцево-судинної системи. Проте вони налаштовані оптимістично. «Це дослідження допоможе розробляти програми тренувань для підтримки здоров’я серця і навіть повернути серце і судини літніх людей до більш молодого стану», – говорять учені.

Якщо ви вирішите перевірити це на собі, не відкладайте до старості. Серцево-судинну систему не зміниш за один рік. Зараз дослідники перевіряють, чи можна омолодити серце і судини людей середнього віку за два роки тренувань.

Будьте активніше кожен день. Наприклад, бігайте разом з собакою на прогулянці або повертайтеся з роботи пішки. Знайдіть вид спорту, який вам подобається, і займайтеся кілька разів на тиждень. Так ви допоможете своєму серцю.

Також буде цікаво:   Xiaomi представила багаторазову маску-респіратор. Вона вже доступна на AliExpress