23 травня 2024 року, Харків – під час чергового масованого обстрілу Харкова російськими військами значних руйнувань зазнала друкарня видавництва Vivat.

Окупанти цілеспрямовано обстріляли транспортну інфраструктуру, комунальне та цивільне підприємство, яке займається друком. Внаслідок атаки спалахнула масштабна пожежа в цеху з папером.

Директорка Vivat Юлія Орлова підтвердила, що удар припав саме на їхнє видавництво.

«Так, це наша друкарня. Зараз пожежа. Розбирають завали і рятують людей», – написала Орлова.

За уточненою інформацією, ракетний удар поцілив у друкарню «Фактор-Друк», яка співпрацює з Vivat та друкує книги для багатьох інших українських видавництв, таких як «КСД», «Ранок», «Фоліо», «Свічадо», «Зелений пес» та інші.

Фото: «Накипіло»

Наразі через масштабну пожежу рятувальники не можуть встановити місцезнаходження декількох людей.

«У Харкові влупили по друкарні. Є поранені і загиблі. Vivat – тримайтесь. Шановні читачі фейсбуку, зараз не зайвим буде підтримати видавництво, замовивши їхні книги», – закликала письменниця Дарія Піскозуб, чиї книги виходять у Vivat.

За даними голови Харківської облдержадміністрації Олега Синєгубова, російські війська завдали по місту щонайменше 15 ударів. Станом на 12:00 відомо про чотирьох загиблих, місцезнаходження ще двох осіб наразі не встановлено.


Видавництво Vivat, засноване у 2013 році, є одним з провідних в Україні. Їх спеціалізацією є видання книжкових бестселерів українською мовою.

Vivat публікує твори таких відомих українських письменників, як Дара Корній, Андрій Кокотюха, Артем Чех, Вахтанг Кіпіані, Надія Гербіш, Галина Крук, Марк Лівін, Оксана Мороз та багато інших.

Vivat співпрацює з провідними світовими видавництвами, такими як Penguin Random House, Simon & Schuster, Hachette Book Group, Macmillan Publishers.

За статистикою Книжкової палати, Vivat протягом останніх років постійно входить до трійки лідерів серед українських видавництв за кількістю виданих найменувань і накладів.

Цей варварський акт агресії проти української культури та освіти є черговим свідченням злочинних дій російського окупаційного режиму.

Світ цивілізованих людей не може залишатися байдужим до подібних злочинів.

Важливо підтримати видавництво Vivat та всіх українських видавців, які, попри всі ризики, продовжують свою роботу, створюють українську книгу та несуть світло знань у темряві війни.

Фото: «Накипіло»

Також буде цікаво:   За 17 місяців до Олімпійських ігор в Ріо