Підбір акустичної системи для професійного використання це важливий фактор, що визначає успішність виступу музичного колективу. Поряд з апаратурою посилення і обробки музики, колонки це останній пристрій в дорозі звуку від виконавців до слухачів на концерті. У професіоналів існують улюблені бренди і власні переваги, але, крім цього, вибір акустики, це вибір одного з двох різновидів, на які діляться всі колонки. Існує активна акустика і пасивна акустика, виконуючи одну і ту ж функцію, ці системи принципово відрізняються. І цю різницю слід враховувати, коли вирішуєте, які АС купити. Щоб купити будь-яку з цих акустичних систем, відвідайте
musician.ua.

Відмінності між активною та пасивною акустикою

Всі акустичні системи містять випромінювачі звуку в різних частотних діапазонах, поміщені в пластиковий або дерев’яний корпус. Різниця між цими системами в тому, що активна акустика додатково оснащена вбудованим в корпус колонки підсилювачем і може безпосередньо підключатися до джерела сигналу. А пасивна акустика вимагає, щоб на неї подавався вже посилений звук.

Як відомо, якість звуку і рівень спотворень залежать від погодження акустичної системи і підсилювача. Важлива перевага активних колонок в тому, що це узгодження виконується професіоналами в заводських умовах виробника АС. Це дає додаткову гарантію якості звучання і меншу залежність від кваліфікації користувача.

Переваги активної акустики:

  • Гарантоване якісне звучання зв’язку підсилювача і випромінювачів звуку;
  • Простіша комутація;
  • Потрібно менше обладнання.

Прикладом відмінною активної акустики є модель JBL EON610, це якісний пристрій з великою потужністю, високими акустичними характеристиками і вбудованим підсилювачем Д-класу. До недоліків активних АС можна віднести тільки більш високу вартість. З іншого боку, в разі використання пасивних колонок, музикант може модернізувати систему, замінивши пізніше зовнішній підсилювач на більш досконалий. Перевагою пасивної акустики є менша ціна і можливість на свій розсуд підбирати підсилювач потужності. Але платою за це буде необхідність в більш якісних кабелях для комутації і самостійна робота з узгодження підсилювача і колонок.

Таким чином, перш ніж визначитися, яка акустика краще підходить для ваших цілей, просто встановіть пріоритети. А каталог
musician.ua містить безліч якісних АС обох типів від самих шанованих виробників. Активні системи забезпечать вам зручність і велику впевненість в якості звуку, вимагають менше уваги і дуже зручні, особливо на гастролях. Пасивна акустика вимагає більше зусиль по налаштуванню, але дає вам контроль над всім процесом і можливість замінювати підсилювач і колонки окремо. А в питанні ціни слід враховувати, що для пасивних акустичних систем вам ще потрібно купувати окремий підсилювач.

Також буде цікаво:   Види і принцип роботи платіжних систем