Презерватив – один з найбільш древніх і популярних видів контрацепції. Однак навколо нього існує безліч міфів і помилок.

Вважається, що презерватив був винайдений на початку XVI століття – його виготовив доктор Чарльз Кондом з слизової оболонки кишечника вівці. Однак схожі на презерватив пристосування, по всій видимості, використовувалися ще в Стародавньому Єгипті та Римі. Найстарішому передбачуваному зображенню презерватива 15 тисяч років.

Презервативи зменшують задоволення

Вважається, що секс в презервативі набагато знижує чутливість. Деякі чоловіки заявляють, що такий секс – це все одно, що купатися в пальто або пити безалкогольне пиво. В результаті молодь відмовляється використовувати презервативи, незважаючи на можливий ризик незапланованої вагітності або зараження венеричними захворюваннями.

Презерватив дійсно знижує чутливість рецепторів статевих органів. Однак на ринку є ультратонкі презервативи, які повністю облягають статевий орган. А, щоб заощадити на них, краще купляти презервативы оптом.

Дівчат сильніше збуджують незвичайні презервативи

Поширена думка, що презервативи з пухирцями, вусиками і всілякими пристосуваннями набагато ефективніше, так як дівчина відразу отримує максимальне задоволення без всяких додаткових зусиль з боку чоловіка. Чи є сенс купувати такі вироби?

«На ділі презервативи з нерівностями підвищують чутливість рецепторів у жінок при статевому контакті, проте відчуття завжди індивідуальні. Важливо запам’ятати, що краще купувати ребристі презервативи. Але постійне використання таких виробів може закінчитися запаленням статевих органів у партнерки», – говорять сексологи.

Одягти два презерватива для перестраховки

Ще один популярний міф свідчить, що використання відразу двох презервативів підвищує захист партнерів в разі екстремального сексу. Принцип «чим більше – тим краще» має просте логічне обгрунтування – якщо не витримає один презерватив, то ситуацію врятує запасний.

Використання двох презервативів одночасно справді посилює захист, адже з’являються додаткові шари латексу. Однак відчуття сильно постраждають.

Презервативи можуть виявитися маленькими

Багато хлопців стверджують, що стандартні презервативи занадто малі для них, а при використанні великих розмірів вони відчувають себе некомфортно.

Презерватив зайвий при оральному сексі

Більшість чоловіків і жінок відмовляються використовувати презерватив при оральному сексі, так як не бачать в цьому сенсу. Крім цього, мастило презерватива може виявитися неприємною на смак.

Однак, багато вірусів можуть передаватися при незахищеному оральному сексі – наприклад, цілком поширений герпес. Тому презерватив захищає в таких випадках.

Презервативи пропускають дрібні віруси

Деякі вважають, що презервативи не можуть захищати від ряду вірусів, адже латекс має мікроскопічні пори, здатні пропускати найдрібніші частинки.

Також буде цікаво:   Навіщо потрібен стетоскоп для вагітних?

Презерватив здатний ефективно захищати від більшості вірусів і бактерій. Однак стінки з декількох шарів полімеру уразливі. Так, через них проникають пріонні білки, які викликають різні захворювання.

Секс без презерватива корисніше

Є поширена думка, що наявність на пенісі гумового пристосування перешкоджає передачі гормонів. В результаті чоловік і жінка при сексі не обмінюються корисними речовинами, що через якийсь час призводить до захворювань в статевій сфері і негативно відбивається на зовнішності.

Надходження сперми в піхву жінки виправдано з точки зору здоров’я – адже вона отримує чоловічі гормони, які підвищують лібідо і захищають від ендометріозу. Бар’єрна контрацепція дійсно шкідлива для жінки. Секс без запобігання корисний, проте доводиться жертвувати ним заради безпеки.