Французький Екс-Марсель-Прованс завоював титул Європейської інноваційної столиці (iCapital). Цим призом щорічно нагороджуються європейські міста, які активно використовують у своїй роботі інновації та підтримують їхній розвиток.

Екс-Марсель-Прованс – французький адміністративний регіон, який об’єднує 92 муніципалітети: від крихітних сіл до великих міст, таких як Марселя. Як зазначено у стратегії «Амбіції 2040», фундаментальна мета регіону – побудувати «середземноморське місто завтрашнього дня», яке буде соціально інклюзивним та стійким до зміни клімату. Докладніше про те, за які заслуги регіон отримав престижну нагороду, можна почитати тут.

На другому місці за результатами The European Capital of Innovation Awards опинився фінський Еспоо, на третьому – іспанська Валенсія.

У конкурсі беруть участь міста з населенням понад 250 тисяч осіб із країн ЄС та країн-учасниць європейської програми Horizon Europe. Переможець отримує €1 мільйон на розвиток, ще два фіналісти – по €100 тисяч.

Міста з населенням від 50 до 249 тисяч жителів цього року оцінювали в номінації «Інноваційне місто Європи, що росте». Переможцем став Харлем (Нідерланди), на другому місці – німецький Майнц, на третьому – Авейру у Португалії.

Раніше були оголошені результати ще онієї премії, яка вивчає міста з погляду інновацій – World Smart City Awards: переможцем став Сеул, Київ був відзначений у спеціальній категорії.

Також буде цікаво:   Які секс-товари купують українці. Lovespace склали «мапу кохання» за 2022 рік