Для працевлаштування далекобійником за кордоном необхідно мати сертифікат про підтвердження кваліфікації, яка необхідна для перевезення вантажу на великі відстані. Також документ називають код 95. Що це – код 95 та як його отримати?

Навіщо потрібний код 95?

Код 95 – обов’язковий для далекобійників, які працюють в одній з логістичних компаній в Європейському Союзі або займаються перевезенням вантажу по Європі. Без цього документу водій не зможе працевлаштуватись на роботу в європейській транспортній компанії і керувати транспортним засобом вантажопідйомністю від 3,5 тонн. Пройти навчання та отримати сертифікат можна в будь-якій країні ЄС, але найчастіше українці отримують код 95 в Польщі. Це й не дивно, адже саме в Польщі багато вакансій для водіїв-далекобійників та високий рівень оплати їхньої праці.

Згідно з вимогами Євросоюзу, водій зобов’язаний мати сертифікат. Він свідчить про те, що особа пройшла навчання та успішно склала екзамен або підтвердила свій рівень кваліфікації. Отримання код 95 в Польщі чи іншій країні може здатись простою формальністю, але це не так. Практика свідчить про те, що деякі водії отримали посвідчення багато років тому, і необхідні навички були втрачені. Сертифікат – підтверджує необхідний рівень практичних знань водія заявленої у правах кваліфікації. Даний документ також необхідний водіям, які працюють в українських компаніях, але займаються вантажними перевезеннями до країн ЄС.

Як отримати код 95?

Для того, щоб отримати документ, водію необхідно пройти навчальний курс, медичну комісію та психологічні тести, які свідчать про те, стан здоров’я водія дозволяють йому керувати транспортним засобом. Навчатись та отримати код 95 в Польщі та інших країнах можна виключно в акредитованому закладі освіти ЄС.

Існують деякі правила користування сертифікатом, які варто знати:

  • Документ діє протягом 5 років, після спливу даного терміну проходити курс необхідно знову. В той же час, проходити медичну комісію необхідно частіше.
  • Для вступу на курси, необхідно мати атестат про закінчену середню освіту.
  • Для осіб, які не є громадянами країн ЄС, існує правило, згідно з яким під час зміни місця працевлаштування, водію необхідно повторно отримувати код 95, навіть якщо строк дії попереднього не минув.
  • Водії, які повинні повторно отримувати сертифікат після спливу 5-річного терміну, будуть проходити короткий курс навчання. Це заощадить час для отримання сертифікату.

Переваги навчання в автошколі Код 95 Charter

Академія водіння Charter була створена у 2018 році. Основним її завданням є навчання професійних водіїв. Ми працюємо без посередників. Перевагами Код 95 Charter є:

  • Якісні знання. Навчальні матеріали розроблені на високому рівні. Викладачі мають багаторічний досвід. Заняття проходять у просторих приміщеннях, які обладнані необхідним обладнанням: комп’ютерами, проекторами, аудіоапаратурою та ін.
  • Практичні навички. Для виконання практичних завдань ми пропонуємо автомобілі Mercedes, Scania, DAF, MAN. Кваліфіковані інструктори дозволять кожному водію добре підготуватись до здобуття кваліфікації.
  • Проживання. Для наших студентів, які не мають місця для проживання в Варшаві, пропонуємо проживання у 3х,4х та 5-місних кімнатах. В будівлі також є кухня з необхідним приладдям, пральня, ванні кімнати. На території є відеоспостереження, парковка та доступ до бездротового Інтернету.
Також буде цікаво:   30 речей, з яких починаються зміни на краще

Ціна на навчання код 95 буде залежати від обраного курсу. Зв’язатись з нами можна за допомогою сайту kod95charter.com або відправити листа на електронну пошту [email protected].