25 березня 2017 року у приміщенні Національного музею Тараса Шевченка (м. Київ, бул. Шевченка, 12) відбудеться нагородження переможців IV Всеукраїнського молодіжного поетичного конкурсу «Гайвороння». Цьогоріч серед 459 учасників було вибрано 3 переможця; окремо будуть відзначені ще 14 робіт фіналістів, що привернули увагу оргкомітету.

Конкурс «Гайвороння» розпочав свою історію у 2014 році з ініціативи двох поетів – Ігоря Астапенка та Богуслава Поляка – задля амбітної мети: довести, що висока поезія в Україні існує та є затребуваною серед читачів. Окрім того, митці хотіли підняти поетичний дух серед молоді, а також пожвавити літературне життя, посприяти промоції поезії. За роки існування конкурсу членами журі були визнані молоді автори: Богдан-Олег Горобчук, Тарас Малкович, Павло Коробчук, Вано Крюгер, Михайло Жаржайло, Оксана Гаджій, Ярослав Гадзінський, Лесик Панасюк, Ігор Мітров. Серед переможців «Гайвороння» – Юрій Матевощук, Олеся Новик, Олександр Мимрук, Ростислав Кузик, Вікторія Фещук та ціла низка перспективних імен. Всеукраїнський поетичний конкурс «Гайвороння» не має тематичних обмежень, тож поети-учасники говорять про світ в цілому з його перевагами і недоліками, демонструючи весь спектр навичок роботи зі словом.

На IV Всеукраїнський поетичний конкурс «Гайвороння» було подано рекордну кількість заявок – 459. Це число майже у три рази перевищує минулорічну кількість (161) та у 8,5 разів – кількість заявок першого року (54). Понад 70 000 хвилин витратило журі, аби оцінити роботи учасників від 10 до 70 років зі 120 міст. Заявки на конкурс надходили і з окупованих територій, і від біженців, і від ветеранів АТО, і від дітей.

Книжковими та подарунковими партнерами IV “Гайвороння” стали:

  • видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”, “Люта Справа”, “Смолоскип”, “Крок”, “Discursus”, “GPR”;
  • агенція приватних турів Києвом “Walk&Talk”;
  • майстерні “Грибная сторожка” та “N&Z souvenir kit”;
  • “Expecto Librum” – книжкові бокси;
  • творча спілка “Magnum Opus”, яка зніме відеопоезію для переможця;
  • художниця Відана Блонська;
  • ювелірна майстерня “JR”.

Спонсором конкурсу виступив Володимир Матвієнко, а генеральним спонсором стала компанія “Grammarly”.

Нагородження конкурсу — знакова подія, яка збере фіналістів, журі та друзів конкурсу, аби відзначити найкращих. Для висвітлення перебігу нагородження запрошуємо ЗМІ; також буде вестися онлайн-трансляція на youtube-каналі партнерів.Вхід для преси – вільний; у журналістів буде можливість поспілкуватися із найкращими молодими літераторами країни.

Будемо раді відповісти на ваші питання – звертайтеся до Яніни Дияк: за телефоном +38 (099) 168-57-88 або пишіть на bogugor2014@gmail.com.

Також буде цікаво:   11 квітня відбудеться концерт 11-річної Христини Михайліченко