Нове дослідження вчених з Німецького аерокосмічного центра виявило, що Місяць на 85 мільйонів років молодше, ніж вважалося раніше, повідомляє CNN з посиланням на дослідження опубліковане в журналі Science Advances.

Раніше вчені вважали, що Місяць, який створює морські припливи й відпливи, був супутником Землі понад 4,5 мільярда років.

Тепер вчені з Німеччини підрахували, що Місяць з’явився наприкінці  формування Землі.

«Вперше вік Місяця може бути безпосередньо пов’язаний з подією, що сталася в самому кінці формування Землі, а саме з утворенням ядра», — сказав Торстен Кляйн, співавтор дослідження з Інституту Планетологія в Мюнстерському університеті в Німеччині.

Зараз однією з теорій походження Місяця серед вчених є версія про те, що Місяць — уламок гіпотетичної протопланети під назвою Тейя, яка зіткнулася 4,51 мільярда років тому з Землею, що продовжувала нагріватися і швидко змінюватися. 

Використовуючи комп’ютерну модель, група вчених підрахувала, скільки часу знадобилося магматичного океану Місяця, щоб охолодитися і затвердіти. Таким чином дослідники підрахували, що Місяцю насправді близько 4,425 мільярда років. 

Також буде цікаво:   Матеріал умивальника – запорука його довговічності