У складні часи ми звикли ділитися — емоціями, підтримкою, грошима, житлом, їжею тощо. Проте крім цього багатьом людям, які вимушено покинули свої домівки, необхідні елементарні речі: одяг і взуття. Тож Platfor.ma пропонує зробити відразу кілька корисних справ: перебрати свій гардероб, а вже непотрібні вам речі не викидати, а натомість віддати їх тим, кому вони необхідні. Для цього ми створили підбірку проєктів, організацій та штабів по всій Україні, де радо приймуть ваші речі та передадуть переселенцям.

Зграя

⭕ Київ. Писати у телеграм, вас скоординують
?
instagram

Волонтерське об’єднання Зграя чого тільки не робить для наближення нашої перемоги: забезпечує бійців амуніцією, рятує тварин, переганяє машини та зокрема збирає речі для переселенців і військових. Точка прийому працює кожного дня на правому березі, а за подробицями треба звертатися у телеграм-канал координатора. Зараз є потреба у літніх речах і взутті будь-яких розмірів.

Laska

⭕ Київ, вул. Липинського, 3 або вул. Малопідвальна, 15.
?
instagram

Благодійний магазин, який має дві точки у Києві, вже давно працює за класичною концепцією — приймає непотрібні вам речі, продає їх на своїх поличках, а прибуток відправляє на благодійність. Крім того, у військовий період проєкт підтримує переселенців і частину речей відправляє їм, а також коштами допомагає військовим кухням.

Кенгуруш

⭕ Київ, просп. Миру, 15а
?
сайт

Цей соціальний проєкт і магазин від початку свого існування відправляв одяг у села людям, які цього потребують. Зараз діяльність сфокусована також на переселенцях. Приймають будь-які речі, які можуть бути використані повторно, навіть будівельні матеріали та канцелярію. Головне, щоб вони були чистими, справними та придатними до другого життя. Волонтери, звісно, все перевіряють, але краще не додавати їм роботи.

Банк Одягу

⭕ Київ, вул. Щусєва 34/1
? facebook

За цією адресою завжди багато охочих як принести одяг, так і взяти його — на то це і банк. Працює проєкт за графіком на прийом речей: вівторок, четвер і субота з 11:00 до 13:00. Додаткову інформацію, нові графіки роботи, запитання та відповіді публікують у фейсбуці.

Зелений промінь

⭕ Київ. Зелені бокси по всьому місту
? сайт

Ви могли бачити зелені контейнери, які стоять по всьому місту. Це дуже зручно, адже у кожному районі можна знайти десятки таких і шляхом, наприклад, на роботу закинути туди пакунок. У контейнери варто класти ваші непотрібні одяг, взуття, постільну білизну, іграшки, книжки тощо — тільки чисті та придатні до використання. Одяг після сортування відправляють у дитячі будинки, дома пристарілих, а тепер ще й на допомогу переселенцям.

Гумштаб «Армія волонтерів»

⭕ Київ. Для початку написати на інстаграм-сторінку
? instagram

Як можна здогадатися з назви, ці волонтери допомагають необхідними речами: одягом, їжею, засобами гігієни, іграшками, дитячим харчуванням, памперсами тощо. Допомога спрямована саме на внутрішньо переміщених осіб і людей з зони бойових дій. А от заявку на те, щоб допомогу отримати, можна залишити за гугл-формою — іноді, коли запитів забагато, її тимчасово закривають.

Також буде цікаво:   Борода – инструкция по эксплуатации. Популярные виды бороды

Життєлюб піклується

⭕ Київ. Спочатку написати на інстаграм-сторінку, вас скоординують
? instagram

Фонд Життєлюб створив штаб гуманітарної підтримки для внутрішньо переміщених осіб, які вимушено покинули свої домівки та потребують підтримки. Сюди можна принести сезонний одяг, постільну білизну, ковдри, засоби гігієни та продукти. Але попередньо варто написати координаторам, щоб вони зорієнтували, кому і коли все передати.

Соціальний магазин «ДоброЗахист»

⭕ Хмельницький, вул. Шевченка, 3
? facebook

Волонтерське об’єднання «Захист» відкрило добро-бутік, де щодня з 11:00 до 15:00 ви можете принести свої непотрібні речі або взяти щось необхідне, якщо ви переселенець. У магазині волонтерять як мешканці, так і гості міста. Приносити сюди можна як одяг і взуття, так і подушки, ковдри, постільну білизну.

Банк одягу Червоного хреста

⭕ Луцьк, спочатку подзвонити 24-15-49, а там скоординують

З 24 лютого банк одягу від Червоного хреста працює щодня з 9:30 до 17:00. Він знаходиться в одному з укриттів багатоповерхівки міста, а волонтери надають допомогу в основному переселенцям, але, звісно, не відмовлять у ній і місцевим. Сюди можна принести одяг, взуття, іграшки, дитячі речі та гігієну тощо.

Центр видачі одягу та взуття Гуманітарного штабу

⭕ Львів, вул. Дорошенка, 70

У приміщенні Львівської медичної академії імені Андрея Крупинського відкрили штаб, куди можна принести речі, взуття, іграшки тощо та взяти їх за потреби. Волонтери працюють щодня з 9:00 до 17:00 і, до речі, закликають містян поповнювати їхні лави.

Карітас Івано-Франківськ

⭕ Івано-Франківськ, вул. Криховецька, 102
? instagram

Благодійна організація Карітас загалом допомагає переселенцям на різних фронтах, зокрема підтримує речами та гуманітарною допомогою. Представники фонду залучають допомогу з-за кордону, але будь-хто може принести свої непотрібні, але чисті та у гарному стані речі з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 17:00.

Гумштаб у спорткомплексі «Юність»

⭕ Ужгород, вул. Заньковецької, 5

У цьому гуманітарному хабі вимушені переселенці можуть отримати одяг, взуття, іграшки, книжки та все необхідне для дітей. Волонтери збирають допомогу з різних країн, гуманітарних центрів та організацій, а також закликають містян перебрати свої шафи та віддати їм непотрібне. Щодня з 10:00 до 18:00 можна завітати до спорткомплексу та долучитися до ініціативи.

Вдома краще

? instagram

Цей проєкт зводить між собою людей, які готові віддати речі, і тих, хто якраз має у них потребу. Організатори закривають точкові запити та наголошують на тому, що речі мають бути у гарному стані, чистими та придатними до життя. Якщо маєте такі та хочете ними поділитися, просто заповніть форму.

Rechi Support

? instagram

Ця організація також не має складу, але допомагає людям знайти одне одного. Комусь — позбутися непотрібних речей, а комусь — отримати необхідні для життя одяг, взуття, постільну білизну тощо. Тож якщо у вас є, чим поділитися, пишіть на сторінку та зазначайте що і яких розмірів ви маєте. Координатори підберуть відповідний варіант допомоги та нададуть вам дані для відправки.