Українські композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко створили семигодинну композицію-інсталяцію «Маріуполь», її частину представили на фестивалі в Нью-Йорку.

П’єсу написали ще до початку війни, 22 лютого, для цимбал та мікротональної бандури. Однак на 21-й день вторгнення росії композитори переформатували твір, зробивши з нього семигодинну композицію-інсталяцію. Уперше її виконали зі студії в Івано-Франківську.

«Коли ми планували трансляцію п’єси, думали про те, чи не доведеться переривати семигодинний перформанс на повітряні тривоги. Адже саме тривалість твору, це нескінченний програвання схожих патернів впродовж семи годин, була центральною художньою ідеєю перфомансу», – написав композитор та засновник лабораторії сучасної опери Opera aperta Роман Григорів.

За його словами, коли вони почали грати, думали лише про події в Маріуполі, адже саме в той день бомбили Маріупольський театр. Крім цього, композитори надіслали частину п’єси у Нью-Йорк, де 20 березня її увімкнули на Фестивалі української сучасної музики.

Також буде цікаво:   Київський Squat 17b відкриває міський город