Український хакер удосконалив шкідливе програмне забезпечення та розповсюдив вірус на тисячі пристроїв у більш, ніж 50 країнах світу. Порушника викрила Кіберполіція, ним виявився 42-річний мешканець Львівщини.

«Спеціалісти з кіберполіції провели аналіз шкідливого програмного забезпечення. Встановлено, що вірус надає повний віддалений доступ до підконтрольних комп’ютерів. Зокрема – можливість завантажувати та відвантажувати файли, керувати автозавантаженням і службами, віддалено управляти реєстром, встановлювати і видаляти програми, робити скріншоти з віддаленого екрану, перехоплювати звук з мікрофона і відео з вбудованих або зовнішніх камер» — Кіберполіція України

Окрім цього, вірус під назвою DarkComet записував натиснуті клавіші, а також мав монітор буфера обміну. Шкідлива програма могла віддалено вимикати та перезавантажувати інфікований комп’ютер.

Помешкання львівського хакера обшукали, а усю вилучену техніку  відправили на експертизу. Слідчі розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) та ч. 1 ст. 361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) КК України.

Також буде цікаво:   У чому Samsung Galaxy S9 кращий, а в чому – провал і розчарування