Будь-кому в Україні дозволено супутникові термінали SpaceX Starlink, навіть у період дії воєнного стану.

Відповідне рішення ухвалила НКЕК за ініціативи Держспецзв’язку, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Тепер НКЕК має внести зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України, щоб унормувати умови роботи системи Starlink відповідно до нового рішення.


Starlink – це глобальна система супутникового звʼязку від компанії SpaceX. Вона була покликана покрити місця, де зв’язок був ненадійний, дорогий або повністю недоступний.

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну засновник компанії SpaceX Ілон Маск на прохання міністра цифрової трансформації Михайла Федорова надіслав в Україну термінали Starlink для доступу до супутникового інтернету. За них заплатила компанія SpaceX та уряд США.

Інтернет Starlink був недоступний для всіх охочих в Україні, тому що Держслужба спеціального зв’язку та захисту інформації мала спочатку підтвердити безпеку використання терміналів. Існували побоювання, що масове використання супутникового інтернету Starlink може частково впливати на роботу радіорелейного обладнання українських військових.

Також буде цікаво:   5 додатків, які потрібно видалити з Android прямо зараз