Глава споживчого напрямку бізнесу Huawei Юй Чендун заявив, що через загострення міжнародного тиску на Huawei, компанія у будь-який момент готова відмовитися від Android та Windows.

«Ми підготували власну операційну систему. Якщо станеться, що ми не зможемо більше використовувати ці системи, ми будемо готові. Це наш план Б. Але, звичайно, ми вважаємо за краще працювати з екосистемами Google і Microsoft», – сказав Юй Чендун в інтерв’ю німецькому виданню Welt.

Чутки про можливу альтернативу для Huawei з’явилися ще давно, особливо, на тлі погіршення стосунківкомпанії зі США. Наразі Huawei не має права продавати свої смартфони в США. Якщо санкції посилять і заборонять Huawei працювати з американськими компаніями, це потенційно може поставити китайського гіганта у дуже незручне місце, оскільки він не зможе більше співпрацювати з Google, Qualcomm чи Microsoft, пише Pocket-lint.

Нещодавно віце-президент компанії Брюс Лі офіційно зізнався, що Huawei давно готують альтернативу мобільну операційну систему Google в особі власної розробки – Kirin OS. Подробиці проекту не розкриваються. Згідно з інсайдерською інформацією, Kirin OS розробляється на базі Linux. Якщо стосунки Пекіна і Вашингтона будуть псуватися і далі, то на рідному ринку Huawei цілком може почати використовувати на своїх смартфонах Kirin OS замість Android.

На думку експертів, Kirin OS розробляється паралельно як універсальне рішення для смартфонів і комп’ютерів, аналогічно проекту Fuchsia від Google, яка замінить Android на планшетах.

Також буде цікаво:   Команда Зеленського поскаржилася на блокування рекламного аккаунта в Google