Як стало відомо, в ході масштабної перевірки контенту в магазині Google Play були виявлені програми, що обіцяють надати можливість встановити найновішу версію Android на будь-який смартфон. Щоб скористатися такою щедрою пропозицією потрібно просто встановити програму на мобільний пристрій, а потім, після цього, видати її всі дозволи, які вона запитує. Проте, потім нічого доброго не відбувається – зловмисники отримують повний контроль над смартфоном, який їм відав сам користувач.

Щоб обман швидко не розкусили зловмисники спеціально публікують в Google Play підроблені відгуки, а привело це до того, що рейтинг фейковий додатків для установки Android 9.0 Pie вище чотирьох балів з п’яти можливих. Компанія Google вже видалила подібне програмне забезпечення з магазину, заявивши про те, що воно суперечить правилам розміщення, тому як подібний контент вводить власників мобільних пристроїв і планшетних комп’ютерів в оману, а в цьому звичайно ж немає нічого хорошого.

Найчастіше подібні додатки потім підміняють всю рекламу де-небудь на спеціальну нав’язливу, яка може почати відображатися навіть на екрані блокування. Більш того, ряд додатків з Google Play буквально «вбивають» операційну систему. Вони спеціально зашифровують файли, а потім вимагають від власника смартфона грошовий викуп, але навіть заплативши його, далеко не факт, що зловмисники нададуть ключ для розблокування, тому як іноді використовуються такі шіфровщікі, які не можуть повернути все назад.

Також буде цікаво:   Майбутнє Huawei без Android: своя ОС і новий магазин додатків