Співпраця між компаніями призупинили після заяви президента Дональда Трампа про внесення компанії до «чорного списку», повідомляє Reuters.

У заяві Huawei зазначається, що компанія зробила значний внесок у розвиток операційної системи Android.

«Ми тісно співпрацювали з відкритою платформою для розробки екосистеми, яка є необхідною як для користувачів, так і для розвитку галузі загалом», – зазначили в компанії.

У Huawei також пообіцяли, що компанія продовжуватиме надавати оновлення безпеки для всіх смартфонів і планшетів, які вийшли під брендами Huawei і Honor. В Android також запевнили, що сервіси Google Play і система безпеки Google Play Protect, продовжать працювати на пристроях компанії Huawei.

Водночас у Google повідомили, що таке рішення може обмежити можливості Huawei з виробництва смартфонів для продажу за межами Китаю, оскільки компанія втратить доступ до оновлень операційної системи Android.

Наступна версія смартфонів на Android також втратить доступ до популярних сервісів, включаючи Google Play Store, програми Gmail і YouTube. Huawei зможе використовувати тільки публічну версію Android і не зможе отримати доступ до пропрієтарним додатків і сервісів від Google. Які саме сервіси перестануть функціонувати, все ще обговорюється в Google.

Нагадаємо, наприкінці січня влада США висунула офіційні звинувачення проти компанії Huawei в промисловому шпигунстві – Huawei відправляла своїх інженерів в американську компанію T-Mobile для ознайомлення з роботою робота Tappy, який імітує використання смартфонів.

Компанію також звинувачують в банківському шахрайстві. Huawei надала недостовірну інформацію про відносини з іранським підрозділом, щоб обійти санкції США.

Пізніше Вашингтон відмовився від співпраці й обміну інформацією з країнами, які користуються системами китайського виробника комунікаційної техніки Huawei Technologies. Це пов’язано із загрозою викрадення даних.

1 грудня 2018 року у Канаді було заарештовано фінансового директора китайської компанії Huawei Technologies Мен Ванчжоу за порушення експортного законодавства США і норм про санкції. Влада Китаю наполягає на її звільненні фіндиректора компанії.

Також буде цікаво:   Кнопкові телефони знову стають популярними