За останні роки деревостружкова плита, або як вона називається ще ДСП, стала доволі популярним матеріалом. Для її виготовлення використовують сировину з хвойних чи листяних порід дерев, причому для цього використовується технологія гарячого пресування. Якщо вас цікавить такий матеріал і потрібно купити тільки у перевіреного продавця, тоді варто звернути увагу на сайт https://tomek.lviv.ua/catalog/plitni-materiali/dsp/. У даного продавця хороші пропозиції за ціною та якістю, це варто обов’язково враховувати.

Ще один важливий момент – в склад матеріалу також входить різного роду синтетичні смоли, завдяки яким відбувається доволі міцне з’єднання волокон, на що згідні тільки формальдегіди. Взагалі плити бувають різними, наприклад, мають не один шар, причому між кількістю шарів та якістю є прямий зв’язок. Якщо потрібна висока якість – потрібно більше шарів.

ДСП та його основні характеристики

На сьогоднішній день для створення корпусних меблів одним із найбільш популярних матеріалів є саме ДСП. Також його використовують для різноманітних елементів інтер’єру і створення перегородок. Сучасний ринок пропонує покупцям два різновиди даної плити – ДСП Е2 та ДСП Е1. Перший різновид не рекомендуються для конструювання меблів для дітей, адже в складі плити є синтетичні смоли. Зовсім незначний вміст формальдегідів є в ДСП Е1, це найбільш безпечний різновид плити.

Розрізняють також ДСП за способом обробітку поверхні. Перший варіант це каширована плита, яка має абревіатуру КДСП. Другий варіант це плита ламінована, яку більше знають під назвою ЛДСП.

Не має значення який варіант вибрати – в будь-якому випадку є шар захисного покриття. Правда в другому варіанті під час виготовлення плити використовують більшу температуру та тиск. Для виготовлення якісних меблів використовують саме ламіновані плити.

Основні переваги ДСП

Якщо ми говоримо про ламіновані ДСП плити, то вони мають цілий ряд переваг. Наприклад, завдяки плівці є можливість отримати виробникам імітацію фактури різних варіантів деревини, в тому числі і дорогих порід. Також наявність плівки дає змогу отримати доволі яскрава кольорові відтінки, що ефектно виглядає в кінцевому результаті. А ще є можливість зробити глянцевий чи матовий варіанти поверхні.

Будь-яка плита, яка випускається виробником, розділяється за якістю на різні сорти. Наприклад,. в плитах третього сорту є певні дефекти, тому їх краще за все пускати на виготовлення внутрішніх перегородок, адже в цьому випадку не буде видно на плиті наявних пошкоджень механічного характеру.

Також буде цікаво:   Amigo Hookah: Ваш надійний інтернет-магазин кальянів та аксесуарів

На плитах другого сорту можна бачити певні злущення та відколи, тому при виготовленні меблів це варто мати на увазі. Ну і звісно відсутні будь-які дефекти на плитах першого сорту і вони використовуються для виготовлення фасадів меблів.

Якщо говорити про інші переваги ДСП, то вони цілком очевидні. Наприклад, в цій плиті дуже добре тримається фурнітура та кріплення, правда не варто їх вкручувати в одне і те саме місце по декілька разів.