Зараз складно знайти дешеву пам’ять DDR4 або високопродуктивну 3D-карту, зате SSD коштують менше, ніж будь-коли. Безперервне падіння цін протягом усього року призвело до того, що деякі моделі стоять по 10 центів за гігабайт. Наприклад, накопичувач Crucial MX500 об’ємом 2ТБ можна знайти за 209 доларів. Це можна вважати важливою психологічною ціною, швидке досягнення якої всього лише пару років тому не пророкували навіть самі затяті оптимісти. Жорсткі диски теж дешевшають, але не так стрімко.

Для споживачів ще приємніше, що питома вартість продовжить знижуватися. За прогнозами аналітиків, флеш-пам’ять NAND може в 2019 році подешевшати до 8 центів за гігабайт, а накопичувачі Samsung на пам’яті QLC NAND можуть знизити планку ще більше.

До речі, жорсткі диски теж дешевшають, хоча і не так стрімко. У період з 2014 по 2023 рік прогнозується середньорічне зниження на 15%, тоді як у випадку SSD цей показник досягає 30%. Цікаво, що магнітній стрічці, ще більш привабливою за питомою вартістю, вдається зберігати відрив – як від SSD, так і від HDD.

Також буде цікаво:   Анонс Misfit Vapor 2 – неймовірний розумний годинник з NFC і GPS