Продукція Apple завжди коштувала недешево, але в останні роки цінники на топові девайси просто вражають уяву покупців.

Новий iPhone Xs став найдорожчим смартфоном компанії, за ціну девайса цілком реально взяти старий автомобіль.

Однак, ціна айфона виправдана і у Apple є цілий ряд причин продавати свої пристрої з таким цінником.

iPhone коштує стільки, скільки за нього готові заплатити

У найдорожчої компанії в світі працюють не дурні, а люди, які вміють заробляти гроші. Саме вони встановили ціну флагмана на ідеальному для Apple рівні.

Точно розрахована вартість з одного боку серйозно збагатить купкртіновців, а з іншого – не відлякає покупців.

Якщо за сукупність параметрів iPhone, переваги екосистеми і імідж торгової марки покупці не були б готові віддавати його вартість, тоді iPhone коштував би дорого. Раз смартфон купують, значить його ціна справедлива. Той факт, що для багатьох жителів нашої країни сума захмарна – не проблема Apple.

Ми не знаємо собівартість iPhone

Аналітики і експерти можуть скільки завгодно вираховувати вартість компонентів смартфона , але собівартість гаджета знають тільки посвячені.

Саме співробітники Apple в курсі, скільки грошей іде на розробку і тестування власних компонентів, скільки коштує створення самого гаджета, скільки грошей необхідно на розвиток iOS. Ще не забувайте про логістику і безліч відносно дрібних витрат, які теж повинна покрити продажна вартість iPhone.

Тільки вартість компонентів становить майже половину ціни iPhone Xs, але ж компанія ще й заробляє на гаджетах.

Нерозумно звинувачувати Apple в завищенні ціни на продавані пристрої, коли ми не знаємо їх реальну собівартість.

Конкуренти на Android коштують відповідно

Якби конкуруючі девайси на інший ОС коштували дійсно дешевше, можна було б звинуватити Apple в жадібності, але ж топові смартфони з кожним роком впритул підтягуються до рівня iPhone.

За пристрій з набором сучасних технологій доводиться платити відповідно. Це не змова компаній з метою отримання надприбутку, вартість пристроїв така, яку ми готові за них заплатити (дивись попередній пункт).

У iPhone божевільна продуктивність

Сучасні смартфони за розміром не перевищують калькулятори 20-річної давності, але мають продуктивність повноцінних комп’ютерів.

Якщо порівняти результати тестів iPhone і MacBook , то з’ясується, що продуктивність моделі Xs Max знаходиться на рівні базового 13-дюймового MacBook .

Ми звикли платити за потужність комп’ютерів, але чомусь не враховуємо це при виборі смартфона. Це ж аналогічний комп’ютер, але тільки в маленькому корпусі.

Також буде цікаво:   Redmi Note 9 порадував покупців задатками флагмана

iPhone можна купити не за повну вартість

iPhone – це один з небагатьох смартфонів, який можна купувати за неповну вартість. У деяких країнах гаджет продають з прив’язкою до контракту мобільного оператора. Так за частину вартості iPhone можна отримати хвилини і гігабайти.

Є можливість купувати смартфон в рамках різноманітних програм та акцій. Просто віддаєш старий гаджет і береш новий з доплатою .

А адже ще продаються відновлені смартфони . Гаджет, який пройшов певні процедури, виглядає як новий, а стоїть на 20-30% дешевше.

Все це дозволяє купувати iPhone дешевше.

iPhone підтримується Apple довго і якісно

Купуючи смартфон ми навіть не замислюємося, скільки коштів у компанії йде на підтримку нашого гаджета. Це і гарантійний ремонт / заміна смартфона, і служба підтримки, яка відповідає на всі наші запитання, і випуск нових версій iOS для наших.

Ми не доплачуємо за це і не переживаємо, як власники Android-девайсів, що через рік пристрій не отримає оновлену прошивку.

Тільки вдумайтеся, iPhone 5s і iPad mini 2 з далекого 2013 року , будуть отримувати оновлення iOS мінімум до осені 2019 року .

Багато програмні фішки потрапляють на пристрої, а головне – виправляються всі знайдені проблеми, баги і дірки в безпеці системи.

Тільки на iPhone можна користуватися iOS

У Apple така собі монополія на мобільну операційну систему. Якщо хочеш користуватися зручною і дружній для користувача ОС, будь добрий заплатити за iPhone.

Тут немає ніяких фірмових оболонок від різних виробників, ніяких виривають очі тим оформлення і мінливих від версії до версії іконок.

Чи не доводиться звикати до нових меню і оформлення при зміні гаджета, що не витрачаєш час на добірку відповідного ланчера.

Якщо користувався айфоном хоч раз, звикнути до нового вийде дуже швидко.

Ціна iPhone це свого роду вхідний квиток в світ без рута, кастомних прошивок, рекавери-режимів та іншого.

Я теж обурений цінником на топові моделі iPhone, але розумію, чому наш улюблений девайс коштує так дорого.