Питання особистого страхування піднімається постійно і є досить актуальним. Трапляється, що людина, елементарно не знаючи своїх прав, не може в повній мірі скористатися страховим полісом не тільки в чужому місті, а й у своєму. Закон про страхування регулює всі нагальні та актуальні питання особистого і медичного страхування, просто інформацією потрібно правильно скористатися. Правова інформованість допоможе вам зробити правильні кроки, при цьому заощадити час, гроші і здоров’я.

Чи можна самостійно вибрати поліклініку?

Закон медично-страхування України чітко визначає право громадянина України скористатися послугами поліклініки в будь-якому місті нашої країни. Причому, це стосується не тільки екстрених ситуацій, а й звичайного прийому в медичній установі. Принцип прикріплення до поліклініки за місцем прописки скасований, то у вас є можливість записати свої дітей до іншого медичного центру doc.ua/diagnostics/kiev/all/audiometriya , за посиланням ви можете ознайомитися з прикладом наведеної лікарні.

Слідуючи новим законом і доповнень до нього, громадянин має право:

  • вибрати будь-яку поліклініку в будь-якому місті;
  • вибрати лікуючого лікаря на свій розсуд;
  • вибрати страхову компанію;
  • вибрати приватний, відомчий або обласний медичний заклад, внесений до переліку системи страхування;

Важливо пам’ятати ще одне суттєве зауваження: всі переходи і зміна лікарів відбуваються безоплатно тільки один раз в рік. Як виняток допускається зміна частіше, але тільки у випадках переїзду в інший регіон або місто. Наприкладі ви переїхали до Києва і за посиланням doc.ua/diagnostics/kiev/all/audiometriya ви можете самостійно вибрати собі лікарьню. До того ж необхідно вказати, що ніяких пояснень з приводу відмови від свого лікуючого лікаря або в цілому від послуг певної поліклініки, від заявника не вимагається. Очевидно, що внесені в закон зміни повністю захищають права людини по загального медичного страхування. Те, що прописано в законі, природно, повинно дотримуватися. Інша справа, що є суб’єктивні обставини, які можуть перешкодити або сповільнити зміну поліклініки і лікаря. Справа в тому, що кожна поліклініка фінансується за кількістю прикріплених громадян до неї. Можливе й інша перешкода: поліклініка, куди ви хочете перейти, може бути перевантажена. Звичайно, ні та, ні інша обставина не вплинуть на ваш вибір змінити обслуговуючу поліклініку. Зміна поліклініки справа можлива, але кілька клопітка. Коштувати серйозно подумати про всі плюси і мінуси можливої ​​зміни поліклініки, страхових компаній, лікарів і тільки потім зробити правильний вибір.

Також буде цікаво:   Редька - корисні та цілющі властивості