Розділяти на етапи будівництво будинку доводиться через фізико-механічних властивостей деревини. Одним з таких властивостей є усушка деревини. Усушка – це властивість деревини пов’язана зі зменшенням обсягу деревини через випаровування з неї вологи. Будівництво дерев’яної будови бажано розбити на два етапи читайте на RealStroyService.

Першим етапом будівництва є збірка дерев’яного зрубу з бруса або круглого лісу і установка його на заздалегідь підготовлений фундамент. Далі дерев’яний зруб зводиться під дах і покривається покрівлею (якщо покрівля тимчасова, то це може бути руберойд). Після зведення будинку під дах необхідно почекати деякий час на усадку зрубу. При установці дерев’яного зрубу влітку, на устої йому варто дати хоча б 12 місяців. При установці зрубу взимку (із зимового лісу), на устої йому варто залишити хоча б 6 місяців.

До другого етапу будівництва увійде установка дверей і вікон в зруб, настил підлог, установка каркасних перегородок, внутрішня і зовнішня обробка стін будинку.

Звичайно, більшості людей хочеться будувати свої дерев’яні будинки і лазні в один етап. Будівництво в один етап обходиться на 15-20% дешевше двохетапного.

Щоб не затягувати будівництво, можна спробувати деякі будівельні прийоми для зведення будинку в один етап, але всі ці хитрощі можна застосувати лише на свій страх і ризик. Можна зверху вікон і дверей зробити пропил приблизно 40 міліметрів. Деревина природної вологості, з якої виготовлений зруб, висохне, і в зрубі будинку або лазні не залишиться щілин завдяки цьому пропилу, а зменшиться лише ширина цього пропила. Щоб пропил не зіпсував зовнішній вигляд будинку або лазні – його необхідно закрити обналичкой, але переведення в готівку закріплювати не сильно, щоб усадка дерев’яного будинку проходила без проблем. Після закінчення півроку обналичку з усіх вікон і дверей необхідно зняти. Потім за допомогою монтажної піни необхідно закрити всі щілини, які утворилися після усадки. І тільки тепер можна зайнятися зовнішньою обробкою будинку. Варто врахувати, що не можна виконувати зовнішню відділу дерев’яного будинку відразу після збірки зрубу в один етап, – необхідно почекати хоча б півроку, а краще рік. А ще не можна займатися установкою каркасних перегородок в один етап.

Також буде цікаво:   Огляд посуду для горілки