Австрійське село Гальштат, яке нібито надихнуло мультиплікаторів на створення королівства Ерендел у популярному диснеївському мультфільмі «Крижане серце», просить туристів не приїжджати – повідомляє видання Independent. 

У Гальштаті, який знаходиться поблизу Зальцбурга, проживає всього 780 жителів, але кількість відвідувачів зросла зі 100 в день у 2009 році до 10000 у 2019 році. Це в шість разів більше туристів на душу населення, ніж у Венеції.

Збільшення кількості туристів відбувалося поетапно. Спочатку у 2006 році село фігурувало в південнокорейській програмі «Spring Watch». Після цього у 2011 році китайський діловий магнат побудував точну копію Гальштата в південній провінції Гуандун вартістю близько $ 916 млн. А в останні роки зв’язок села й королівства Ерендела привертає ще більший інтерес туристів.

Мер Гальштата Олександр Шойц заявив, що хотів би скоротити число туристів на третину. «Гальштат — це важлива частина історії культури, а не музей. Ми хочемо скоротити цифри як мінімум на третину, але в нас немає можливості їх зупинити», — сказав він The Times. Мер також повідомив, що був розроблений план скорочення кількості туристичних автобусів на третину. 

Село отримало статус Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 1997 році, частково завдяки своїй 7000-літній соляній шахті, найстарішій у світі. Гальштат розташований у мальовничому місці поруч з озером біля підніжжя гір Зальцкаммергут з будинками 16-ого століття й лютеранською церквою, де в мультфільмі «Крижане серце» розташований замок королеви Ельзи.

«Це катастрофа», — сказала Washington Post Верена Лобіссер, яка володіє місцевим готелем. «Багато відвідувачів серйозно думають, що це тематичний парк».

Також буде цікаво:   Українці зможуть без віз відпочивати в одній з карибських країн