Неочевидні речі, які змусять мозок працювати ефективніше.

Використовуйте яскраве світло

Проста заміна лампочки у світильнику на яскравішу допоможе стати кмітливіше.

В Університеті Мічигана провели дослідження на гризунах. При нестачі світла у тварин знижувалася активність гіпокампу – частини мозку, що відповідає за навчання та пам’ять.

У той же час, при яскравому світлі гризуни краще вирішували свої завдання: запам’ятовували маршрут у лабіринті і знаходили вихід із нього. Більше того, дослідження показало, що ті особини, які спочатку жили в темряві, а потім були поміщені на світ, покращили когнітивні функції.

На людині цей принцип теж працює, тому не заощаджуйте на електриці, коли навчаєтесь чи працюєте.

Вирушайте на природу

Якщо вам дорікнуть, що замість роботи над проектом ви дивитеся у вікно, сміливо відповідайте, що ви прокачуєте свою креативність. Споглядання природи, особливо якщо виїхати в ліс, поле або на узбережжя, – чарівна пігулка, яка може покращити творчі здібності на 50%.

Перебування на природі відновлює увагу та концентрацію, прокачує стратегічне планування та критичне мислення.

Тренуйтеся

Згідно з дослідженнями, навіть одне тренування може викликати нейрохімічні зміни, які позитивно впливають на роботу мозку.

Вчені вважають, що позитивний ефект спостерігається через приплив кисню до тканин тіла, зокрема і вмісту черепної коробки.

Займіться сексом

Допамін та окситоцин, що виробляються при інтимній близькості, позитивно впливають на роботу мозку. Дослідження показують, що літні люди, які займалися сексом щотижня, краще справлялися з тестами на вербальну швидкість і візуально-просторові здібності.

Вийдіть на сонце

Достатня кількість вітаміну D забезпечує покращення пізнавальних здібностей. Дослідження на тваринах показують, що його надходження в організм забезпечує швидкий позитивний ефект при вирішенні завдань на згадку та навчання.

Найпростіший спосіб отримати порцію вітаміну D3 – вийти на сонце. Він синтезується в організмі під впливом ультрафіолету.

Раніше лягайте спати

Дослідники з Університету Рочестера з’ясували, що під час сну міжклітинна рідина в мозку вимиває токсичні відходи білка, які утворюються в період неспання.

Тому рекомендується не нехтувати нормами здорового сну та проводити у ліжку не менше семи годин. Натомість ви отримаєте більш високу концентрацію, здатність ефективно вирішувати проблеми та думати швидше.

Пишіть від руки

Планшети і ноутбуки буквально приклеєні до рук сучасних людей, але вчені радять частіше відкладати гаджети і писати нотатки по-старому, ручкою на папері.

Також буде цікаво:   9 натуральних напоїв, які допоможуть краще спати

Відповідно до досліджень вчених з Прінстона, це змушує обробляти інформацію в процесі її фіксації. Ви пишете повільніше, ніж друкуєте, тому вам доводиться вибирати лише важливі дані. Втім, якщо вам все ж таки не хочеться розлучатися з досягненнями технічного прогресу, просто використовуйте стілус, а не клавіатуру.

Концентруйтеся на чомусь одному

Ви можете гордо писати в резюме про багатозадачність, але це необов’язково говорить про надздібності. Спроби зосередитись на кількох проектах одночасно знижують когнітивні здібності мозку в цілому та викликають його втому.

До втрати продуктивності призводить не тільки перемикання від одного робочого завдання до іншого. Вчені зі Стенфорда з’ясували, що навіть повідомлення смартфона здатні порушити концентрацію та негативно вплинути на увагу, пам’ять та продуктивність.

Грійте їжу у скляному посуді

Пластикові контейнери можуть містити у складі бісфенол A та фталати, які негативно впливають на розумові здібності. Такого висновку дійшли в Йеле.

Якщо немає можливості харчуватися свіжоприготовленою їжею, пластикові контейнери краще замінити на скляні.

Дивіться спортивні змагання

Області мозку людини, зазвичай зарезервовані для фізичної діяльності, активізуються, коли ви слухає спортивні новини або стежить за матчем.

Тому у вболівальників змінюються нейронні зв’язки, які залучають ділянки, активні при тренуваннях, що позитивно впливає на роботу мозку загалом.