Ніякого pay-to-win. Суцільне торжество балансу і тактики.

1. XCOM: Enemy Within

Легендарна тактична стратегія, в якій потрібно захищати Землю від прибульців. Гравцеві належить набирати в команду солдатів, екіпірувати їх і відправляти на завдання. Основа геймплея – тривалі бої з інопланетянами, під час яких можна вказувати бійцям, куди їм потрібно переміститися і в кого вистрілити.

2. Plants vs. Zombies 2

Друга частина стратегії в реальному часі. На будинок нападають зомбі. І так вже вийшло, що захистити його можуть тільки розумні рослини. Гравець повинен купувати юніти і розміщувати їх на доступних клітинах таким чином, щоб мерці не дісталися до людей. Одночасно потрібно встигати збирати сонячну енергію, яка витрачається на придбання рослин.

3. Pocket City

Містобудівний симулятор. Незважаючи на те, що гра вийшла тільки на мобільних, вона напрочуд глибока. Тут можна робити практично все те ж, що і в схожих проектах на ПК на зразок SimCity або Cities: Skylines. Тобто будувати дороги, індустріальні, комерційні і житлові будівлі і навіть підвищувати або знижувати податки.

4. Door Kickers

На вигляд в цій стратегії все просто. Загін оперативників повинен усунути всіх злочинців всередині будівлі. Гравець може бачити те ж, що і бійці. А значить, заздалегідь не вийде дізнатися, де знаходяться вороги. Потрібно продумувати всі можливі ситуації. Зате ви будете вказувати оперативникам, куди йти, в який бік цілитися і, наприклад, під які двері закидати світлошумову гранату.

5. Project Highrise

Симулятор, в якому потрібно будувати власний хмарочос. Тут все працює приблизно за тими ж законами, що і в містобудівних іграх, тільки замість доріг – сходи і ліфти.

6. The Battle of Polytopia

Геймплей цієї тактичної стратегії буде зрозумілий кожному, хто коли-небудь грав в Civilization. Ігровий процес The Battle of Polytopia поділений на ходи, під час яких потрібно розвивати свої міста, пересувати юніти по клітинам, будувати бази і захоплювати ворожі села.

7. Plague Inc

Гра, в якій потрібно придумати хворобу і заразити їй весь світ. Під час проходження доведеться приймати важливі тактичні рішення: в якій країні будуть перші жертви, як краще перебратися на інший континент і так далі.

8. Chaos Reborn: Adventures

Це щось середнє між «Героями меча і магії» і XCOM. На початку бою на ігровому полі з’являються два мага – це основні юніти гравця і противника, втрата яких означає поразку.

Також буде цікаво:   Криптобіржа Binance відкриває картки для українців у Європі

9. The Banner Saga

Унікальне поєднання RPG, стратегії і візуальної новели, високо оцінене критиками і гравцями. The Banner Saga розповідає історію приреченого народу, який подорожує по чарівному світу, повного відсилань до скандинавської міфології. Бої тут покрокові, під час них потрібно шукати баланс між атакою і захистом, керуючи бійцями різних класів.

10. A Planet of Mine

В A Planet of Mine потрібно заселити невелику процедурно сгенеровану планету. Для цього треба добувати ресурси, будувати шахти, будинки і каменоломні. Також необхідно стежити, щоб ресурси на кожній ділянці планети встигали відновитися. Якщо вони вичерпаються, то більше не з’являться на цій клітці.