Якщо після перегляду фільму «Паразити» ви захотіли дізнатися про нього більше, ось 10 цікавих фактів про зйомки, підготовки та неймовірні досягнення цієї картини.

1. Кі-джон (Пак Со-дам) підробляє братові документи університету Енсе. Це один з найпрестижніших вузів Південної Кореї, який закінчив і режисер фільму Пон Чжун Хо.

2. Будинок родини Пак був повністю побудований з нуля для зйомок фільму. Режисер Пон Чжун Хо зробив багато начерків його основних конструкцій, але коли він проконсультувався з архітектором, то отримав відповідь: «Жоден ідіот не будуватиме будинок таким чином. Це смішно”.

3. Журнальний столик, під яким ховалися герої, розроблений спеціально для фільму. Він був спроектований так, щоб під ним могли поміститися чотири дорослі людини.

4. Для ролі у фільмі актриса Чан Хе-джин (мати) поправилась на 15 кг, а актор Чхве У-щик (репетитор) схуд на 7 кг, щоб виглядати молодше.

5. Існує офіційна чорно-біла версія фільму.

6. Ще до прем’єри права на показ «паразитів» були продані в 192 країни, що стало рекордом для південнокорейського фільму.

7. «Паразити» стали першим південнокорейським фільмом, який отримав найвищу нагороду Каннського кінофестивалю. Причому це сталося в рік 100-річчя корейського кіно. Після прем’єри глядачі 15 хвилин аплодували стоячи.

8. Фільм став найбільш касовою південнокорейською картиною в історії прокату.

9. «Паразити» – перший неангломовний фільм, який отримав «Оскар» в номінації «Кращий фільм».

10. Також це третій фільм в історії, який отримав і «Золоту пальмову гілку» і головний «Оскар» за кращу картину. До нього це вдалося лише «Втраченого уїк-енду» (1945) і «Марті» (1955).

Всі дані зібрані з IMDB та інших джерел.

Також буде цікаво:   15 фільмів, які допоможуть вивчити англійську