Все більше і більше людей заводять домашніх тварин, тому що усвідомлюють великі переваги життя з тваринами. Вони прекрасні компаньйони, віддані друзі і улюбленці сім’ї.

Якщо ви збираєтеся завести домашню тварину, пам’ятайте, що тваринка відіграватиме важливу роль у вашому житті і варто серйозно обміркувати, що підійде саме вам.

Собаки

В першу чергу потрібно визначитися з тим, чого ви очікуєте від вашого вихованця. Якщо вам потрібен компаньйон для прогулянок або пробіжок, то ваш вибір – собака активної породи. Багато хто вважає собаку ідеальною домашньою твариною, вірним супутником свого господаря. Але темперамент собаки і її нахили багато в чому визначаються породою. Комусь підходить життєрадісний і активний лабрадор, а комусь більше до душі йоркширський тер’єр. Так що перед покупкою щеняти обов’язково вивчіть інформацію про породу і вимогах до змісту. Також, при прогулянці не забувайте совок для прибирання за собаками на вулиці – E-zoo зможе допомогти у виборі.

Кішки

Якщо ви не готові вигулювати звіра двічі в день, активно грати з ним на свіжому повітрі і приділяти максимум увагу, краще завести кішку. Вона буде чекати вас з роботи і радісно зустрічати біля порога. Однак кішки не вимагають стільки уваги до своєї персони, як собаки. Їм достатньо отримати свою порцію ласки і їжі від господаря, і більшу частину доби вона може спокійно спати на дивані.

Кішка не потребується в прогулянках, вона може цілком щасливо жити, взагалі не виходячи з квартири, якщо привчити до лотка.

Мінусом утримання котів вважається запах від їх туалету. Ця проблема вирішується вибором правильного наповнювача і підтриманням чистоти в лотку. Інший нюанс: весняні крики кішок ночами і мітки від котів. Якщо вашою метою не є розведення кошенят, то можна стерилізувати свого вихованця і жити спокійно.

Коти також мають різний темперамент в залежності від породи. Деякі спокійні і флегматичні, наприклад перси і екзоти. Інші ж більш активні і товариські.

Породу кішки потрібно підбирати з урахуванням її характеру, щоб вихованець не дратував, а відповідав вашому характеру.

Гризуни і пташки

Ця категорія домашніх тварин вимагає до себе зовсім небагато уваги, вони цілком самодостатні. Хоча якщо купити одного папугу, вам доведеться багато з ним спілкуватися, їм потрібна активна компанія.

Акваріумні рибки

Це самі спокійні й мовчазні вихованці. Акваріум – це скоріше прикраса інтер’єру і засіб для релаксації, ніж для розваги. Проте догляд за рибками – справа досить відповідальна. Підбираючи рибок, варто враховувати їх розміри в дорослому стані і сумісність. Інакше може вийти, що вони загинуть через тісноту в акваріумі.

Також буде цікаво:   Застосування вживаних труб

Рибки також дуже чутливі до чистоти води і якості корму, тому залишити їх на довгий час на самообслуговуванні не вийде.

В цілому, вибираючи, яку домашню тварину краще завести, потрібно враховувати такі моменти:

  • Розмір житлоплощі;
  • Кількість вільного часу;
  • Вартість утримання та догляду;
  • Чи є вам на кого залишити вихованця на час від’їзду.

Якщо підійти до вибору домашньої тварини обдумано і без поспіху, ви зведете до мінімуму можливі неприємності.