У минулому році на грип перехворіло близько трьох мільйонів українців, і в багатьох випадках цього можна було б уникнути, в тому числі за допомогою вакцинації. Які штами грипу очікуються в цьому році, чи є вакцина від грипу 2016-2017 році.

ЕПІДЕМІЯ ГРИПУ 2016-2017: ЧИ Є ВАКЦИНА

На сьогоднішній день вже встановлені точні прогнози: в цьому році до нас прийдуть 3 штами грипу. Це вже знайомий багатьом українцям який злякав нас в 2009 році каліфорнійський грип H1N1. Але будуть і два абсолютно нових для нашого регіону вірусу: H3N3 Hong Kong і H2N3 Bris Bane. Що стосується каліфорнійського грипу, він не особливо небезпечний, оскільки багато перехворіли їм або зробили вакцину в минулому, тобто був вироблений імунітет. Що стосується інших штамів, українці відкриті до них і поки, на жаль, стерильні.

Чи є вакцини проти грипу в Україні?

В Україні вже є прививка от гриппа 2016-2017 відразу проти трьох очікуваних трьох штамів. Це одноаппаратное введення (тобто одним уколом), що забезпечує вироблення антитіл до всіх вищеназваних вірусів.

Приватні клініки на DOC.UA самі формують вартість вакцинації від грипу для пацієнтів, і вона досить сильно відрізняється в різних медичних установах. Що стосується державних клінік, то не виключено, що буде державне замовлення, і пацієнтів, що входять в певні групи ризику, забезпечать вакциною безкоштовно.

Як працює вакцина від грипу?

Вакцина від грипу містить в собі інактивовані або просто мертві віруси. При попаданні в організм останній починає на них реагувати, тим самим активізуються і включаються в роботу всі клітини, що призводить до вироблення антитіл, які будуть жити в нашому організмі довгі роки. Антитіла до деяких вірусів існують в нас все життя. Таким чином, в разі потрапляння в організм живого вірусу, він моментально буде пригнічений вже наявними антитілами і не дасть вірусу як максимум перейти в стадію хвороби або ж хвороба пройде в легкій формі без будь-яких ускладнень і наслідків грипу.

Чи може вакцина застрахуватися від усіх штамів грипу?

Вакцина страхує тільки від тих штамів, від яких вона власне створювалася, зруйнованих вірусів, що входять до її складу. В даному випадку – від трьох. Безумовно, як дорослий так і дитина, може захворіти і іншим видом грипу. Але навіть в цьому випадку, хвороба повинна протікати набагато легше, ніж якщо б пацієнт не вакцинувалася. Це пояснюється тим, що багато вірусів за своїм клітинним складом дуже схожі, і набуваючи стійкий імунітет від одного штаму, ми все ж трохи себе страхуємо.

Також буде цікаво:   Локдаун в Україні можуть продовжити після 24 січня

На щастя, з кожним роком українці стають грамотніше в питаннях специфічної і неспецифічної профілактики грипу. Вакцинацію сприймають набагато краще, ніж пару років назад. А з огляду на паніку навколо епідемії грипу в минулих сезонах, на прийомах у лікаря пацієнти і самі задають питання про вакцинах, виробниках, ризики та переваги.