У разі успішних переговорів щодо формування урядової коаліції за підсумками виборів в Німеччині 24 вересня Ангела Меркель (Angela Merkel) залишиться канцлером ФРН. Це буде і четвертий термін канцлерства подружжя для її чоловіка. Про нього відомо зовсім небагато.

Стримана і часом кілька загадкова – саме це опис, мабуть, найкраще підходить для самої Меркель. Точно така ж стриманість властива і її чоловікові Йоахима Зауеру (Joachim Sauer). Він намагається не привертати до себе увагу громадськості. Спільні виходи в світ з Меркель – за винятком щорічного відвідування Байройтського фестивалю – для пари рідкість. Та й з питань політики Зауер ніколи не висловлюється, читайте також свежие новости из Европы.

На відміну від супутників життя інших глав держав – наприклад, першої леді США Меланії Трамп – Зауера нечасто побачиш на сторінках газет або в телевізійних передачах. Він рідко з’являється на публіці і в порівнянні з чоловіками – свого часу – інших канцлерів Німеччини, наприклад, Доріс Шредер-Кёпф (Doris Schröder-Köpf) або Ханнелоре Коль (Hannelore Kohl). При цьому чоловік Ангели Меркель категорично відмовляється давати інтерв’ю, і причина тут далеко не в сором’язливості.

Вчений світового рівня

Швидше за все, Йоахім Зауер не хоче, щоб його сприймали тільки як чоловіка Ангели Меркель. Хоча у оточуючих навряд чи є причини так вважати, адже супутник життя федерального канцлера – відомий квантовий хімік, який отримав за свою роботу десятки нагород.

Кар’єра професора Зауера почалася в 1967 році, коли він вступив на хімічний факультет Берлінського університету імені Гумбольдта. У НДР він отримав міжнародне визнання німецьким вченим, які не перебували в соціалістичній партії СЄПН. Сьогодні Зауер, який змінив чимало посад, керує групою квантових хіміків в університеті імені Гумбольдта.

Коли в 2015 році ходили чутки, що Меркель може отримати Нобелівську премію миру за свою політику щодо біженців, в наукових колах деякі відзначали, що швидше за Йоахім Зауер отримає цю престижну нагороду за свої досягнення в хімії. За іншими відомостями, під час зустрічі з Меркель колишній президент США Барак Обама називав її чоловіка виключно “професор”.

Меркель: “Він дає хороші поради”

Зауер і Меркель познайомилися в 1980-і роки в Берлінській академії наук, але одружилися лише в 1998-му. У обох це другий шлюб. У Зауера є два сина від першого шлюбу. В іншому про особисте життя чоловіка канцлера ФРН відомо небагато.

Також буде цікаво:   Оновлення до iOS 15 не сповільнює старі iPhone

Найчастіше те, що про нього розповідає сама Меркель. “Ми не говоримо про політику постійно, – поділилася якось канцлер, – але побічно він завжди дає хороші поради”. Крім опери, Меркель і Зауер люблять природу і вже кілька років проводять літню відпустку в Південному Тіролі.