Варикозне розширення вен, непомітне спочатку, а з часом починає доставляти дискомфорт. І кожен задається питанням. Що з ним робити? Чому воно виникає? В цій статті ми розберемось у цих питаннях про варикозну хворобу.

Чому ми говоримо тільки про варикозні вени, а не про всі інші судини?

Це пояснюється особливостями будови і функціонування вен. Справа в тому, що в їх стінках немає м’язових волокон, і кров рухається по ним за рахунок скорочення оточуючих м’язів (наприклад, м’язів гомілки). Щоб кров не текла у зворотному напрямку, на внутрішніх стінках вен є клапани, які закривають просвіт судини.

У той же час в стінці вени досить багато колагенових волокон, які забезпечують пружність судини: саме завдяки їм підтримується тонус судинної стінки. Якщо від народження вміст колагену в стінках вени невисоко, то вона буде більш розтяжне і гірше буде зберігати тонус. Саме тому варикоз – хвороба, схильність до якої має вроджений характер.

Якщо ми ведемо малорухливий спосіб життя або відчуваємо тривалі одноманітні навантаження, порушується правильний потік крові у венах, і їх стінки починають розтягуватися. Ситуація ускладнюється спадковою схильністю. Тому лікування дуже важлив. Як лікувати варикоз можна прочитати тут – https://goldlaser.com.ua/nashi-uslugi/plastika-tela/lechenie-varikoznoy-bolezni.

Як можна запідозрити варикоз, якщо вени ще не видно під шкірою?

Як ви уявляєте собі варикозну вену? Правильно, це розширена звивиста посудина, яка явно проступає близько до поверхні шкіри. Однак такий вид вени беруть, коли варикозна хвороба досягла вже серйозній стадії. На початковому етапі рекомендуємо вам звертати увагу на такі симптоми:

  • поява судинних зірочок і «павутинок»;
  • відчуття тяжкості в ногах, болі, судоми в нічний час набряки;
  • свербіж шкіри, зміна кольору шкіри в районі вен, печіння. Ці «шкірні» прояви варикозу пояснюються тим, що порушується нормальне кровопостачання шкіри, в зв’язку з чим виникає дискомфорт;
  • більш швидке стомлення при тривалій ходьбі або під час перебування на ногах.

Всі ці симптоми говорять про те, що у вас – початкова стадія варикозного розширення вен: судини погано справляються з навантаженням.

Які є групи ризику?

Людина може запідозрити ймовірність варикозної хвороби і оцінити її перспективи досить рано. У підлітковому віці в принципі вже можна придивлятися, особливо коли у родичів є варикозна хвороба. Крім спадковості, факторами ризику є вагітність, пологи, регулярні статичні навантаження.

Також буде цікаво:   5 способів прокачати свій організм