Крім вродженого таланту і звички багато читати, у Маска є ще один корисний навик – здатність ефективно вчитися і в найкоротші терміни запам’ятовувати максимум інформації.

Уявляйте знання як семантичне дерево

Перш за все Маск радить вирватися за межі, які ми самі собі встановлюємо. Він вважає, що більшість людей недооцінює себе і може навчитися набагато більшого, ніж їм самим здається.

«Важливо розглядати знання як семантичне дерево, – каже Маск. – Спочатку розберіться з фундаментальними принципами – це стовбур і великі гілки вашого дерева. Тільки потім переходите до листя (подробиць). Інакше їм нема на чому буде висіти».

Не заглиблюйтеся в предмет, поки не освоїли систему основних понять: головні ідеї та спірні питання дисципліни.

Зв’язуйте нові знання зі старими

Багато хто помічає, що кращий спосіб запам’ятовування – зв’язати нову інформацію з тим, що ви вже знаєте. Якщо у нас немає таких уявних «гачків», на які можна підвісити нові знання, вони зазвичай не затримуються в голові. Основи досліджуваного предмета – це і є такі «гачки».

Якщо ви хочете вчитися швидше, прислухайтеся до поради Маска і підійдіть до справи як стратег. Не беріться відразу ж за складний матеріал, навіть якщо саме він зацікавив вас. Краще витратьте трохи більше часу, щоб закріпити основи. Тоді ви зможете вчитися швидше і краще.

Також буде цікаво:   М’ясоїди менш схильні до психологічних розладів, ніж вегани й вегетаріанці