На жаль, відповідь не може бути однозначною. Адже кожен жіночий організм індивідуальний і можливі відхилення від “нормального” терміну овуляції.

Багатьом з вас відомо, що вагітність може початися тільки в тому випадку, якщо сперматозоїд зустрівся з яйцеклітиною. А статися це може тільки в період овуляції. Сперматозоїди можуть прожити в піхві до 7 днів, а яйцеклітина – не більше 2 діб. Тобто, логічним буде припустити, що швидке зачаття навіть у здорової пари не завжди можливе, ймовірність цього збільшується з частотою, регулярністю статевих контактів. Однак не забувайте (якщо ви плануєте зачаття), то займатись коханням варто раз у 2-3 дні, щоб сперма встигала “підготуватися” до запліднення. Часто пари помилково займаються сексом щодня, прагнучи завагітніти, і зазнають невдач, адже тоді сперма “пуста”.

Повертаємось до нашої теми. Овуляція є другою короткою фазою менструального циклу і припадає якраз на його середину. Таким чином, якщо менструальний цикл класично дорівнює 28 дням (цикл починається від першого дня останньої менструації до першого дня наступної), то овуляція відбудеться на 14 день (плюс-мінус 2 дні). При такому розкладі визначити, чи можна завагітніти під час місячних досить просто – це неможливо, якщо тільки менструації йдуть не більше традиційних 7 днів. Але якщо менструальний цикл короткий – 23-24 дні, то небезпечні дні можуть припасти саме на останні дні місячних, тобто – на 5-7 добу. Нехай овуляція наступить на 11-у добу, але, як ми вже говорили, сперматозоїди мають особливість зберігатись по кілька діб всередині жінки, то який-небудь спритний сперматозоїд дочекається овуляції ну і далі результат очевидний 🙂

Однак, відповісти на запитання “чи можна завагітніти в перший день місячних” однозначно можна – ні, навіть якщо менструальний цикл дуже короткий. Умови для сперматозоїдів несприятливі в цей період, особливо, якщо виділення рясні. З іншого боку, з цієї ж причини мало кому прийде в голову в цей період займатись любов’ю. Якщо хтось стверджує, що вагітність настала в перший день місячних, то тут справа в іншому – вагітність настала раніше, тижнів за 2 до менструації, а жінка не знала про це. А в перші тижні вагітності можуть траплятися кровотечі, особливо в дні, коли мали б початися місячні.

Зовсім інша відповідь буде на запитання “чи можна завагітніти в перший день після місячних”, – звичайно, і таких випадків дуже багато. Тим більше, якщо місячні тривалі – 7-8 днів. Тоді зачаття цілком ймовірне.

Також буде цікаво:   Лазерна епіляція ніг: як позбутися волосся назавжди

ЩО Ж РОБИТИ?

Відповідь напрошується сама собою – займатися любов’ю з надійною контрацепцією, а не розраховувати на календарний метод визначення ймовірних для зачаття днів і статеве утримання в цей час.