Щоб отримати привабливий плоский живіт, багато хто живе в фітнес-залі і хрускає капустяним листям. Немає питань: це здоровий і правильний шлях до фізичної досконалості.

Але якщо на вправи і корекцію харчування немає ні часу, ні нервів, ні сил, скористайтеся цими елементарними порадами. Вони допоможуть підтягнути живіт до більш-менш пристойного стану. Правда, на кардинальне позбавлення від зайвих жирових запасів в такому випадку розраховувати, звичайно, не варто.

  1. Випряміться

Розправляйте плечі і втягуйте живіт в будь-який момент, як тільки про це згадаєте. Не можете або не хочете згадувати – купіть коректор постави (продається практично в кожній аптеці) або відповідний медичний гаджет.

Ми часто недооцінюємо вплив правильної постави, хоча це досить значно. Випрямлений хребет допомагає додати зростання, надати форму грудей і зробити живіт візуально більш плоским.

М’язи мають пам’ять, в тому числі про поставу. Так що вже через два-три тижні живіт придбає бажані фітнес-риси.

  1. Пийте більше води

Так, нас теж вже втомили нескінченні нагадування про 8 склянках на добу. Однак факт є факт: при першому ж натяку на нестачу води навчений гірким досвідом еволюції організм негайно починає складувати живлющу вологу, в тому числі і на животі. Якщо викликані тією ж причиною набряки на руках і ногах знайомі багатьом, то набряклість в районі преса ми помічаємо рідко. А дарма. Найчастіше саме вона є причиною випирання живота.

  1. Регулярно ходіть в туалет

Це важливий момент у справі створення плоского живота. Організм – дуже терпляча штука, і якщо ви привчили його терпіти позиви до сечовипусканню, він буде кликати вас в туалет лише в самому крайньому випадку. В інший час стінки сечового міхура будуть розширюватися, візуальним наслідком чого нерідко стає надмірно округлий живіт.

Переконайтеся, що ви відвідуєте туалет мінімум 5-7 разів на день – саме цю кількість медики вважають нормальною.

  1. Ретельно пережовуйте їжу

Чим якісніше ви подрібнете зубами свій обід або вечерю, тим менше місця він займе в шлунку. А значить, переповнений шлунок не стане причиною роздутого живота.

Крім того, чим довше ви будете жувати, тим менше з’їсте до того, як мозок подасть сигнал: «Я ситий». Це дозволить не набрати зайвих калорій, що, погодьтеся, в перспективі теж впливають на стан живота.

  1. Дихайте носом

На перший погляд, порада досить дивна, але дієва. Справа в тому, що при диханні ротом ми заковтуємо повітря, яке і стає причиною здуття живота. З тих же міркувань не рекомендується налягати на жуйку. Якщо ви хочете освіжити дихання після їжі, краще скористатися спреєм або льодяником.

  1. Контролюйте гормони

Відхилення жіночого гормону естрогену від нормального рівня часто призводить до появи так званого вісцерального жира – жирової тканини, що відкладається переважно на животі. Тому не полінуйтеся зайти до лікаря, здати аналізи на рівень естрогену і при необхідності скоригувати його до нормальних значень.

  1. Лежіть

Ляжте на спину, покладіть ноги на якусь підставку (подушку або валик дивана), а під поперек підкладіть скручений в рулон рушник. Зверніть увагу на живіт: в такій позиції він здується, стане запалим. 20 хвилин цієї ледячої гімнастики в день – і незабаром м’язи живота почнуть звикати до такої позиції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.