Щоб отримати привабливий плоский живіт, багато хто живе в фітнес-залі і хрускає капустяним листям. Немає питань: це здоровий і правильний шлях до фізичної досконалості.

Але якщо на вправи і корекцію харчування немає ні часу, ні нервів, ні сил, скористайтеся цими елементарними порадами. Вони допоможуть підтягнути живіт до більш-менш пристойного стану. Правда, на кардинальне позбавлення від зайвих жирових запасів в такому випадку розраховувати, звичайно, не варто.

  1. Випряміться

Розправляйте плечі і втягуйте живіт в будь-який момент, як тільки про це згадаєте. Не можете або не хочете згадувати – купіть коректор постави (продається практично в кожній аптеці) або відповідний медичний гаджет.

Ми часто недооцінюємо вплив правильної постави, хоча це досить значно. Випрямлений хребет допомагає додати зростання, надати форму грудей і зробити живіт візуально більш плоским.

М’язи мають пам’ять, в тому числі про поставу. Так що вже через два-три тижні живіт придбає бажані фітнес-риси.

  1. Пийте більше води

Так, нас теж вже втомили нескінченні нагадування про 8 склянках на добу. Однак факт є факт: при першому ж натяку на нестачу води навчений гірким досвідом еволюції організм негайно починає складувати живлющу вологу, в тому числі і на животі. Якщо викликані тією ж причиною набряки на руках і ногах знайомі багатьом, то набряклість в районі преса ми помічаємо рідко. А дарма. Найчастіше саме вона є причиною випирання живота.

  1. Регулярно ходіть в туалет

Це важливий момент у справі створення плоского живота. Організм – дуже терпляча штука, і якщо ви привчили його терпіти позиви до сечовипусканню, він буде кликати вас в туалет лише в самому крайньому випадку. В інший час стінки сечового міхура будуть розширюватися, візуальним наслідком чого нерідко стає надмірно округлий живіт.

Переконайтеся, що ви відвідуєте туалет мінімум 5-7 разів на день – саме цю кількість медики вважають нормальною.

  1. Ретельно пережовуйте їжу

Чим якісніше ви подрібнете зубами свій обід або вечерю, тим менше місця він займе в шлунку. А значить, переповнений шлунок не стане причиною роздутого живота.

Крім того, чим довше ви будете жувати, тим менше з’їсте до того, як мозок подасть сигнал: «Я ситий». Це дозволить не набрати зайвих калорій, що, погодьтеся, в перспективі теж впливають на стан живота.

  1. Дихайте носом

На перший погляд, порада досить дивна, але дієва. Справа в тому, що при диханні ротом ми заковтуємо повітря, яке і стає причиною здуття живота. З тих же міркувань не рекомендується налягати на жуйку. Якщо ви хочете освіжити дихання після їжі, краще скористатися спреєм або льодяником.

  1. Контролюйте гормони
Також буде цікаво:   Що станеться з вами після відмови від цукру

Відхилення жіночого гормону естрогену від нормального рівня часто призводить до появи так званого вісцерального жира – жирової тканини, що відкладається переважно на животі. Тому не полінуйтеся зайти до лікаря, здати аналізи на рівень естрогену і при необхідності скоригувати його до нормальних значень.

  1. Лежіть

Ляжте на спину, покладіть ноги на якусь підставку (подушку або валик дивана), а під поперек підкладіть скручений в рулон рушник. Зверніть увагу на живіт: в такій позиції він здується, стане запалим. 20 хвилин цієї ледячої гімнастики в день – і незабаром м’язи живота почнуть звикати до такої позиції.