Google, як і завжди, підійшла до цієї справи творчо: для позбавлення від стресу співробітники використовують стародавню східну практику.

Шукай в собі

Автор книги «Шукай всередині себе» Чед-Менг Тан, інженер Google, стояв біля самих витоків компанії. Одного разу він помітив, що йому і його колегам складно «вимкнути робочий режим». Відірватися від роботи ввечері або на вихідних, зробити перерву і просто освіжити думки було практично неможливо. Google розвивалася блискавично, але Тан вчасно зрозумів, що стрес і відсутність відпочинку ніяк не допоможуть в роботі.

Тан практикував медитацію усвідомленості, під час якої медитуючий фокусується виключно на диханні. У 2007 році він написав книгу «Шукай всередині себе» – семитижневий курс медитації усвідомленості для співробітників Google. Спочатку колеги скептично поставилися до його ідеї, але потім відзначили, що стали спокійніше, зосереджені, а до кінця дня голова залишалася ясною.

Навіть керівники компанії помітили, що їх співробітники стали здоровішими, щасливішими і продуктивніше. Високо оцінивши працю Тана, вони запропонували йому посаду глави відділу особистісного зростання, щоб він навчав всіх працівників Google медитації.

Згодом Чед-Менг Тан створив освітній проект Search Inside Yourself Leadership Institute (SIYLI). В рамках цього проекту Тан і ще 14 однодумців навчають усвідомленості співробітників різних організацій.

Відпочивай, щоб розвинути креативність

Такій пораді слідують співробітники Google. Виявляється, медитація і відпочинок не тільки допомагають позбавитися від стресу, але і підвищують креативність.

У 2001 році Маркус Райхле, професор неврології в Університеті Вашингтона в Сент-Луїсі, провів функціональну магнітно-резонансну томографію головного мозку. Він спостерігав активність в певних ділянках мозку, якщо випробовуваний був розсіяний або витав в хмарах. Він назвав це мережею пасивного режиму роботи мозку (СПРРМ).

Експеримент Райхле надихнув багатьох вчених на дослідження мозку в стані відпочинку. Вони прийшли до висновку, що саме СПРРМ часто відповідає за нашу креативність. Це означає, що геніальна ідея прийде нам в голову швидше під час прогулянки, ніж в болісних спробах щось придумати.

Гарна ідея не прийде, коли ви завантажені. Гарна ідея з’явиться в момент відпочинку. Вона прийде, коли ви приймаєте душ. Вона прийде, коли ви малюєте або граєте в машинки з сином. Коли ваш розум перебуває по інший бік думок.
Лін-Мануель Міранда, американський композитор, творець знаменитого бродвейського мюзиклу «Гамільтон».

Давайте складемо схему більшості творчих відкриттів. Спочатку ми занурюємося в роботу, вникаючи в суть справи і роздумуючи над вирішенням проблеми. Потім настає тупиковий момент, коли ми не можемо зрушити з мертвої точки, як би не старалися. У цей момент потрібно просто зупинитися. Якщо ми дамо мозку відпочити від виснажливих думок, він чарівним чином видасть нам потрібне рішення.

Також буде цікаво:   10 простих способів подолати стрес

Не плутайте відпочинок з лінню і бездіяльністю. Це активний процес, під час якого людина росте як фізично, так і психологічно.

Раціональне мислення, звичайно, допоможе у багатьох ситуаціях. Але іноді потрібно дати волю своїй підсвідомості. Воно видає нам інформацію з тих ділянок головного мозку, які недоступні, коли ми думаємо про щось свідомо. Неврологи з’ясували, що наша підсвідомість працює постійно. Однак, як з’ясував Маркус Райхле, це проявить справжню силу тільки в стані спокою.